Karasu

Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Mevlid- i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Karasu Müftülüğü tarafından birçok ziyaret ve etkinlik düzenlendi. Karasu’nun birçok mahallesini ziyaret eden İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, herkesin Mevlid-i Nebi Haftasını tebrik etti.

Dualar okundu

Mevlid- i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Karasu Müftülüğü tarafından birçok ziyaret ve etkinlik düzenlendi. Merkez Osmanlı Camiinde Sabah Namazı Buluşması düzenlendi. Karasu Merkez Erkek Kur’an Kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, okunan mevlid-i şerif ve ilahilerle devam etti. Program İlçe Müftüsü Çelebi’nin sohbeti ve duasıyla sona erdi. Namaz çıkışında katılanlara çorba ikram edildi.

Esnafa hediye verildi

Ardından Karasu’nun birçok mahallesini ziyaret eden İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, İncilli Mahallesi esnaflarını ziyaret etti. Esnafın Mevlid-i Nebi Haftasını tebrik eden Müftü Çelebi, Mevlidi Nebi Haftası teması olan “Peygamberimiz İman ve İstikamet” kitabını esnafa ve vatandaşlara hediye etti. Çelebi, “Tüm esnafımızın Mevlid- i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutluyorum” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, okunan mevlid-i şerif ve ilahilerle devam etti.
Program İlçe Müftüsü Çelebi’nin sohbeti ve duasıyla sona erdi.