Gündem

Kurudere’de belirsizlik sürüyor

Kurudere’de belirsizlik sürüyor

Geçen sezon 1. Amatör Küme’yi yenilgisiz şampiyon tamamlayan Kuruderespor yeni sezon öncesi zor günler geçiriyor. Kulüp Başkanı İbrahim Menteşe’nin sağlık sorunları nedeniyle ilgilenemediği takıma talip çıkmazsa, Kurudere önümüzdeki sene liglere katılmayacak.

 

Başarılı oldu

Geride kalan sezon başarılı bir grafik çizen ve adından söz ettiren Kuruderespor, yeni sezon öncesinde belirsizliğe düştü. Namağlup şampiyon olan ekibin Başkanı İbrahim Menteşe’nin sağlık sorunları nedeniyle takımla ilgilenememesi takımı zor duruma düşürdü. Gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Menteşe, “Başarılı bir sezon geçirdik. Ancak benim sağlık sorunlarım neticesinde ameliyat olmam gerekti. İyileşme sürecim boyunca da takımla ilgilenmem mümkün olmayacak” dedi.

Birine vermeliyiz

Durumla ilgili ekip arkadaşlarına ve mahalle halkına açıklamada bulunduğunu ve destek istediğini ifade eden Başkan Menteşe, “Kulübü yeni bir yönetimin alıp yoluna devam etmesi gerekiyor. Kabul ediyorum ki Süper Amatör Küme’de ekonomik şartlar biraz daha ağır. Bunların karşılanması gerekir. Kurudere Süper Lig’in ağırlığını kaldırabilecek nitelikte. En azından Süper Amatör Küme’de kalabilecek bir takım yapılabilir” ifadelerini kullandı.

Alan olmazsa

Kulübü yeni bir yönetimin devralmaması durumunda kendilerinin de ilgilenmesine imkan kalmadığını söyleyen Başkan Menteşe, “Ekonomik zorlukların yanında transfer sezonu da geride kaldı. Bundan sonra görevi devralacak ekip de iki kat zorluk yaşayacak. Biz bu durumu defalarca dile getirdik. Eğer kimse görevi almazsa bizim devam etme şansımız kalmadı. Zaten sağlık sorunlarımız buna elvermiyor. Biz özveri ile görevimizi yerine getirdik. Bundan sonra takdir mahalle halkınındır” şeklinde konuştu.