Karasu

Kum talanına geçit yok

Kum talanına geçit yok

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı İhsaniye, Camitepe ve Denizköy Mahallelerinde kaçak kum çalındığın ihbarını alan Karasu Belediyesi Zabıta ekipleri ve Jandarma, sabah erken saatlerde bölgede operasyon düzenledi.

Gözaltına alında

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı İhsaniye, Camitepe ve Denizköy Mahallelerinde kaçak kum çalındığın ihbarını alan Karasu Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Jandarma Ekipleri, sabah erken saatlerde bölgeye operasyon düzenledi. Bir anda karşısında jandarma ekiplerini gören iş makinesi operatörü ile tır sürücüleri tek tek gözaltına alınarak Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı Karakoluna götürüldü.

Adli ve idari işlem yapıldı

Karasu’ya Kaynarca Karaboğaz’dan geldikleri öğrenilen kişilerin yükledikleri kumu, geldikleri bölgedeki kum şantiyesine götürdükleri öğrenildi. Karasu Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Sakarya Valiliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı ekiplerince yapılan denetimlerde kaçak kazı ve kum alımı yaptığı tespit edilenler hakkında adli ve idari işlem yapıldı.