Kum maratonu yeniden

 

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karasu Belediyesi tarafından en son geçen sene düzenlenen kum maratonu bu sene de Karasu Sahili’nde düzenlenecek. 14 Ağustos cumartesi günü yapılacak olan koşunun başlangıç yerleri 5000 metrede küçük boğaz gölü ve 2500 metrede 32 evler plajı olacak.

 

AMACIMIZ MARKA OLMAK

İlçemizde uzun yıllar önce yapılan ve geçen yıl tekrar düzenlenen Karasu Kum Maratonu bu yıl yeniden yapılacak. Karasu Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Karasu Belediyesi tarafından düzenlenen maraton hakkında Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç açıklamalarda bulundu. Maratonu önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirip geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyen Ataç, “Uzun yıllar önce ilçemizde yapılan ancak ara verilen kum maratonunu geçen yıl pandemi gölgesinde yerel olarak yapmıştık. Buna rağmen çevre illerden de sporcular gelmişti. Bu yüzden bu yıl tekrar düzenlemek istedik” şeklinde konuştu. Amaçlarının bu maratonu ulusal hatta uluslararası marka haline getirmek olduğunu da belirten Kemal Ataç, tüm sporcuları ve yarış severleri bu maratona davet etti.

AVANTAJLI SAHİL

Kategorileri 2500 metrede küçükler-yıldızlar, 5000 metrede gençler büyükler, 5000 metrede veteranlar-masterlar şeklinde oluşturulan maratonun ilk toplanma yeri cankurtaran amirliği olarak belirlendi. Karasu Belediyesi’nin katkılarıyla da oluşturulan maraton, sahilin avantajlarından faydalanmak ve bu gibi faaliyetlerin yapılmasını daha da artırmak amacıyla gerçekleştirilecek. Bu amaca katkı sağlanması adına tüm yarış severleri maratona davet eden Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Bilindiği gibi ilçemiz sahilleri uzun kumsallara sahip. Bu sahillerimizi bu tür etkinlikler ile değerlendirmek ilçemiz tanıtımı açısından da değerlidir ve tabi ki sizlerin katılımı da önemlidir” dedi ve katılacak olan tüm yarışmacılara şimdiden başarılar diledi. Tuğçe Erdem