Spor

Kozluk’ta yüzler gülüyor (2-1)

Kozluk’ta yüzler gülüyor (2-1)

İlk haftayı bir puanla kapatan Kozlukspor, Karasu’da Söğütlü Kalespor’u ağırladı. Pazar akşamı oynanan müsabakada gülen taraf 2-1 ile Kozluk oldu.

İlk yarı sessizlik

Karasu Şehir Stadı’nda pazar akşamı oynana müsabakaya iki takım da temkinli başladı. Rakibin oyun stratejisini çözmeye çalışan Kozlukspor, Söğütlü Kale’ye oyun alanı bırakmadı. Rakibi üstündeki baskıyı her geçen dakika artıran Kozluk ekibi sağlı sollu ataklarla rakibini bunaltmayı başardı. Söğütlü Kale’nin neredeyse hiç pozisyon bulamadığı müsabakanın ilk yarısı golsüz tamamlandı.

İkinci yarıda açıldı

Karşılaşmanın ikinci yarısında Kozlukspor rakip üstündeki baskısını biraz daha artırdı. Oyuna 60. dakikada giren Görkem Gören, oyuna girdikten sadece 5 dakika sonra topla buluştu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Bu dakikadan sonra oyun kontrolünü iyice ele alan Kozluk ekibi dakikalar 75’i gösterdiğinde Görkem’in yeniden sahneye çıkması ile farkı 2’ye çıkardı. Maç sonuna doğru konuk ekip, nadir geliştirdiği ataklardan birinde golü buldu ve skoru 2-1’e getirdi. Bu dakikadan sonra başka gol olmadı ve maç 2-1 Kozluk üstünlüğü ile sona erdi.