KarasuSiyaset

Başkan Direk: Konu can sıkmaya başladı

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, geçen kış ulusal ve yerel basını uzun süre meşgul eden kıyı erozyonu konusunu yeniden gündeme taşıdı. Direk, “Yıllardır ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan kıyı erozyonu konusuna hala kalıcı bir çözüm bulunmaması can sıkmakta” dedi.

 

SÖZ VERMİŞLERDİ

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, geçen kış ulusal ve yerel basını uzun süre meşgul eden kıyı erozyonu konusunu yeniden gündeme taşıdı. Başkan Direk, “Dalgakıranların kıyı erozyonunun önüne geçtiğini hep birlikte gördük. Fakat dalgakıran yapılmayan Akkum mevkiinde tehlike hala süregelmekte. Geçtiğimiz kış mevsiminde, ilçemiz büyük bir tehlikenin eşiğinden döndü. Denize sıfır binalar yıkılma tehlikesiyle burun buruna geldi. Bu durum yerel ve ulusal basını uzun süre meşgul ederken Belediye Başkanımız İshak Sarı ve beraberindeki heyet çok defa burada gözlemlerde bulundu ve buraya en kısa zamanda dalgakıran yapılıp bu bölgenin kış mevsimine hazır hale getirileceğinin sözünü verdi. Fakat halihazırda bir gelişme yok” ifadelerini kullandı.

 

VAAT HÜKÜMETİ

Tehlikenin kapıda olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Başkan Direk, “Yaz mevsimini geride bıraktık. Fakat en ufak bir çalışma gerçekleşmedi” dedi. Salim Direk, “Her zaman ki gibi vatandaşa sözler verildi ve yine verilen sözler tutulmadı. Biz biliyoruz ki Ak Parti hükümeti sürekli insanları oyalama derdinde. Ak Parti vaat hükümeti haline geldi” dedi. Direk, “Korkutan sonuç meydana gelmeden bir an önce önlem alınmalı. Verilen sözler artık sadece lafta kalmamalı. Bu ilçe hepimizin ve herkes ne gerekiyorsa onu yapmalı” ifadelerini kullandı. “Tehlikenin boyutu çok büyük” diyen Başkan Direk, “Bu durumda vaat verip geri çekilemezsiniz. Biz bu işin takipçisi olacağımızı o günde söylemiştik” dedi.

 

BELEDİYE SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Karasu Belediyesi’ne ‘Dalgakıran konusunda şu ana kadar herhangi bir çalışma yapıldı mı?’ diye soran Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Bununla alakalı bir ihale sürecine girildi mi, girildiyse Karasu Belediyesi kamuoyunu aydınlatmak için ne bekliyor?” dedi. Direk, “Karasu halkı kıyı erozyonu konusunun gidişatını merak ediyor ama Karasu Belediyesi bu konuda sessizliğini koruyor” şeklinde konuştu. Salim Direk, “Meclis gündemine bile alınmayan bu konu Karasu Belediyesi tarafından önemsenmiyor mu?” ifadelerini kullandı. Direk, “Biz Karasu Gelecek Partisi olarak sonuna kadar bu konunun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

 

LİMANDAN ÇIKARILAN KUMLAR

Karasu Limanı’ndan çıkarılan kum konusuna da değinen Başkan Salim Direk, “Karasu Limanı’ndan çıkarılan kumlar eskiden tekrardan sahil şeridine dökülüyordu. Bu da bir nebze olsun erozyonu önlüyordu. Yeni dönemde bu kumlar kime veya kimlere satılıyor” dedi. Direk, “Bu bölgeden çıkarılan kumarın akıbeti ne? Birilerine satılıyor mu yoksa eskiden olduğu gibi tekrar kıyı şeridine mi dökülüyor” diye sordu. Karasu Belediyesi’nden açıklama beklediğini dile getiren Direk, “Merak edilen çok fazla soru var fakat Karasu Belediyesi’nde muhatap bulmak zor” şeklinde konuştu.