Siyaset

Kocaali’de yeni bir sayfa

Kocaali’de yeni bir sayfa

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala sahadan ayrılmayan Kocaali Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı, toplantılarına devam ediyor. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili Kocaalilerle ve partililerle bir araya gelen Aday Sarı, “Kocaali’de yeni bir sayfa açmalıyız. Bu nedenle yapılacak tercihler ilçemizin geleceğini belirleyecek” dedi.

Yapılanlar ortada

Kocaali Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı, 31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala saha çalışmalarına ve toplantılarına devam ediyor. Aday Sarı, Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili Kocaalilerle ve partililerle bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent ile Önceki Dönem Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç katılım sağladı. Yapılacak tercihlerin Kocaali’nin geleceğini belirleyeceğini ifade eden Aday Sarı, “Bugüne kadar Kocaali Belediye yönetiminde bulunanların yaptıkları ortada. Birbirinin kopyası aynı siyasi şahsiyetler tarafından yönetilen ilçemiz günümüz kriterlerinde asgari gelişim sağlayamamıştır” ifadelerini kullandı.

Çözüm yollarını biliyoruz

Konuşmasına devam eden Sarı, “Yeni bir sayfa açmalıyız. Dünyanın en güzel bölgesi olduğuna inandığımız ilçemizin gelişimi ve değişimi bizim için çok önemli. Bu seçimde inanıyorum ki, Kocaalili hemşerilerimiz zihinsel bir devrim gerçekleştirerek değişimden yana oy kullanacaklar. Yıllardır yerinde saydırmaktan başka bir meziyetleri olmayan, birbirinin kopyası yönetim anlayışı, yerine bizi tercih edecekler. Çünkü biz Kocaali’nin sorunlarını biliyoruz. Çözüm yollarını biliyoruz.  Bu güne kadar zamanında alamadıkları kararlarla, yönetim aczi içinde olanlar Kocaali’mize bundan sonra verebilecekleri bir şeyleri olduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Eğitim sorunu var

Aynı tercihler yaparak farklı sonuçlar almanın mümkün olmadığını belirten Kocaali Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı, “İlçesini seven hemşerilerimize yaptığım ziyaretlerimizde ifade ediyorum, aynı tercihler yaparak farklı sonuçlar almamız mümkün değil. 1964 yılından günümüze, özellikle son 25 yıldır ilçemizi yönetenleri bir hatırlayalım. Değişim ve gelişim adına ilçemiz ve insanlarımız için ne yaptılar. Devletimizin asli görevleri olan hizmetlerden bana kimse bahsetmesin. Bir bölgenin sosyoekonomik kalkınması o ilçenin yerel yönetiminin yönetim anlayışıyla orantılı değişir ve gelişir. Bugün ilçemizde eğitim sorunun kimse yok diyemez” ifadelerini kullandı.

Yönetim sorunu var

Aday Sarı, “Kocaalili ailelerimiz çocuklarımızın geleceği için komşu ilçelere ve il merkezine taşınıyorlarsa, yetersiz ve iş bilmez yönetim sorununun bir sonucudur. Bir ilçede görev yapan memurların başka bir ilçede yaşamaları, ilçe yönetimlerinin sosyal ve kültürel hayata bakışlarının bir sonucudur. Bakın size acı bir şey söylemek istiyorum; bunu üzülerek ifade ediyorum. Sakarya ili içerisinde bir tek ilçemiz Kocaali’de Küçük Sanayi Sitesi yok.

Hadi 25-30 yıl önceki belediye yönetimlerini görmezden gelelim, son 25 yıldır bu ilçeyi ve ülkeyi tek başına yönetim anlayışıyla yönetiliyor” diye konuştu.

Sosyal hayat yok

İlçede satılmadık parsel bırakmayan bu anlayışın ilçemizi getirdiği tokta ortada. Bir toplumu değerleriyle bir arada tutacak sosyal hayat yok. Kültür Merkezi yok. Sanayi Sitesi yok. Belediye Hizmet Binası yok. Gençlerimiz için tam donanımlı bir kapalı spor salonu yok. Merkezde bir düzen tertip yok. Çalışan anneler için belediye bünyesinde bir kreş yok. Eğitim İl’in en gerisinde. Bu nedenle değişimden yana oy kullanın ki gelişelim. Değişimden yana oy kullanın ki, büyüyelim. Değişimden yana oy kullanın ki, ilçemizin makul tarihini değiştirelim. İlçemizin geleceği için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

 

Aday Sarı, Kocaalilerle ve partililerle bir araya geldi.