Kocaali

Kocaali Gazze’nin Yanında

Kocaali’de Gazze’ye yardım amacıyla hayır yemeği programı düzenlendi.

KOCAALİ GAZZE’NİN YANINDA

İHH İnsani Yardım Vakfı Kocaali Temsilciliği tarafından İsrail işgali altındaki Gazze’ye yardım amacıyla hayır yemeği düzenledi. Programa siyasiler ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Yoğun katılım

İsrail’in 7 Ekim’den buyana soykırıma tabi tuttuğu Gazze için tüm dünyada olduğu gibi Kocaali’de de sivil inisiyatif sesini yükseltmeye devam ediyor. Birçok Sivil Toplum Kuruluşu Gazze’deki katliamı belgeleyen programlarla saldırıları protesto ederken ilçede faaliyet gösteren vakıf ve dernekler de maddi manevi yardımlarıyla zulüm altındaki Müslümanlara desteğini sürdürüyor. Son olarak geçtiğimiz Cumartesi günü İHH Kocaali temsilciliği tarafından yardım yemeği düzenlendi. Kocaali Bahçem Park Millet Bahçesi’nde düzenlene programa siyasiler ve vatandaşlar katılım gösterdi. Programda Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, dualar edildi, eller zulüm altındaki Müslümanlar için semaya açıldı. Programda toplanan bağışlar insani yardım malzemesi olarak Gazze’ye gönderilmek üzere ilgili kurumların resmi hesaplarına aktarıldı. Saldırıların ilk gününden bu yana her platformda sesini yükselten Kocaalililer hayır programında da birlik ve beraberlikten geri durmadı. Yaklaşık üç buçuk aydan fazla süredir, kadın, çocuk, bebek yaşlı demeden aralıksız devam eden saldırıların ve katliamın son bulması için çağrıda bulunuldu.

Yardımlar Gazze’ye

Kocaali İHH Temsilciliği tarafından düzenlenen programa Sakarya İHH Şube Başkanlığı yöneticilerinin yanı sıra Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Adayı Turan Yüzücü, belediye meclis üyesi adayları, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan ve belediye meclis üyesi adayları, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Bahadır Muslu katılırken organizasyon saatinde planlı ziyaretleri olan diğer teşkilatlar da kadın kolları, gençlik kolları ve yönetim kurullarından temsilciler göndererek katılım sağladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda zulüm altındaki Gazzeli Müslümanlar için dualar edildi. Toplanan bağışlar ise Gazze’ye gönderilmek üzere ilgili kurumların hesaplarına aktarıldı. Programa dair konuşan İHH Kocaali Temsilcisi Hüseyin Tarakçı katılımcılara teşekkür etti. Tarakçı “Programımızın gerçekleşmesinde emeği geçen İHH Kocaali Kadın birimimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Mübarek Berat Kandili hürmetine dualarımızın kabul buyrulmasını, katılan değerli misafirlerimizin bağışlarının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.