Spor

Kızılcık ilk yarıyı lider kapadı

 

Birinci Amatör Küme’nin 7’inci haftasında Yuvalıderespor, Kızılcıkspor ekibini misafir etti. Rakibini 4-1 yenen Kızılcıkspor, ilk yarıyı da lider olarak tamamladı.

 

KIYASIYA MÜCADELE

Cumartesi günü Birinci Amatör Küme temsilcilerimizden Yuvalıderespor ile Kızılcıkspor, Yuvalıdere Sahası’nda karşı karşıya geldi. Karşılıklı ataklarla başlayan mücadelede dakika 25’de Kızılcıkspor Mert Can Hancı ile 1-0 öne geçti. Bu golün ardından Kızılcık kalesine beraberlik golü için yüklenen Yuvalıderespor, ilk yarıda istediği golü bulamadı. İlk yarı 1-0 Kızılcıkspor’un üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıya da daha atak başlayan ve farkı açma adına mücadele veren Kızılcıkspor, dakika 57’de Sefa Can Demirci ile skoru güncelledi. Maçta durum 2-0 oldu.

 

YUVALIDERE TEK GOLLE KALDI

Şiddetli rüzgar ve kaygan zeminde 90 dakika boyunca oyunculara da zor anlat yaşattı. Maçın 65’inci dakikasında Sefa Can Demirci bir kez daha sahneye çıktı ve skoru 3-0 yaptı. Topu bir türlü bırakmayan Sefa Can, 75’inci topu bir kez daha ağlarla buluşturdu ve skoru 4-0’a getirdi. Maç bu skorla bitecek diye beklenirken, oyunu bırakmayan Yuvalıderespor, dakika 88’de elde ettiği penaltıyı iyi değerlendirdi. Topun başına geçen Caner Özber, muhteşem dokunuşuyla topu ağlara gönderdi ve maçın sonucunu tayin etti. Maç 4-1 Kızılcıkspor’un üstünlüğü ile sona ererken ligin ilk yarısını da yeşil-beyazlı ekip lider olarak tamamlandı. Ramazan Marmara

 

Hakemler: Mustafa Bal***, Berrak İnekçioğlu***, Furkan Köknar***

Saha: Yuvalıdere Stadı

Yuvalıderespor: Melihcan**, D. Uğurcan** (Enes**), Mutlu** (Caner Özbey**), Hüseyin**, D. Said**, Ekrem**, Özgür** (Deniz**), İsmail**, Enes Berber**, Oğuzhan Ayar**, Oğuzhan İşler**

Antrenör:

Kızılcıkspor: Batuhan***, Yasin***, Emirhan***, Oğuzhan***, Tunahan*** (Recep**), Ömer Faruk***, Hakan***, Ali*** (Ali Osman***), Sefa Can*** (Necmettin***), Mert Can***, Onur Kurt*** (Samet***)

Antrenör: Aydın Zandolu

Goller: Dk.25 Mert Can Hancı, Dk.57, 65 ve 75 Sefa Can Demirci (Kızılcıkspor), Dk.88 (pen.) Caner Özbey (Yuvalıderespor)