Karasu

Kişiye özel tavrımız olamaz

Kişiye özel tavrımız olamaz

Karasu Yenimahalle’deki Seramiko Kafe’ye çıkarılan 286 bin liralık bedel ile ilgili Karasu Belediyesi’ne yöneltilen eleştirinin haksız olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Biz hiçbir zaman kişiye özel uygulama yapmadık. Kanunsuz uygulamalara müsaade etmediğimiz için eleştiriliyoruz” dedi.

Ceza kesilmedi

Karasu’da önceki dönemlerde kanunsuz uygulamalara göz yumulduğunu, kendilerinin ise herkesi kanunlara uymaya zorladığını söyleyen Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Bahsi geçen alanla ilgili bir ceza kesmedik. Bizim çıkardığımız bedel sadece 10 yıldır kullanılan alanın belli bir kesimine ecrimisil bedeli. Basına yansıtıldığı gibi bir ceza ya da yaptırım söz konusu değil” diye konuştu.

İşgal devam ediyor

“Yıllardan bu yana kamuya ait alan kullanılıyordu” diyen Karakaş, “Ortak kullanım alanı olan yerin işgaline müsaade edemeyiz. Yine de iyi niyetimizin göstergesi olarak işletmeye bu alanı kiralamasını önerdik. Ancak buna da yanaşılmadı. Biz de bunun sonucu olarak yürüyüş yolunu işletmenin tekelinden alarak vatandaşın kullanımına açtık. Eğer hukuk dışı bir işlem yaptığımız düşünülüyorsa yasal yola başvurulabilir” dedi.