Gündem

Kibar yatırımları sürdürecek

 

Karasu’da da yatırım planı olan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar artan maliyetlere rağmen önümüzdeki yıl dört yeni yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

 

4 YENİ YATIRIM

Bloomberg HT kanalında bir programa katılan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, artan yatırım maliyetlerine rağmen 50 yıllık sanayi yatırımcısı deneyimlerine dayanarak yeni yatırımlar yapmayı planladıklarını ifade etti. Alüminyum, enerji, panel ve otomotiv yan sanayi alanlarında dört yeni yatırım yapmayı hedeflediklerini belirten Kibar, katma değerli ürünleri daha fazla üretmeye yönelik çalışmaları olduğunu da sözlerine ekledi.

 

ÜLKE HEPİMİZİN

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik sıkıntıların da farkında olduklarını ancak geçmişten edindikleri deneyimle bu durumun üstesinden gelebilecek güçte olduklarını ifade eden Ali Kibar, “Bu ülke hepimizin. Ülkemiz ekonomisini bütünsellik içinde güçlendirmemiz ve gayri safi milli hasılamızı yükseltmemiz gerekiyor. Bunun için de katma değeri yüksek ürünleri üretmek durumundayız. Maliyetlerde tasarrufa gitmek ve dış gelir sağlayacak ürünler geliştirmek zorundayız” dedi.