Kendimize borç bildik

 

Karasu Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, seçildiği günden bu güne mahallesine hizmet etmeyi bir borç bildiğini belirtti. Emanet, “Gayretimiz mahallemizin tüm sorunlarını gidermek üzerinedir” dedi.

 

Parmakla gösteriliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi ile ortaklaşa bir çalışma başlatarak birçok ilçeyi kıskandıracak bir mahalle inşa ettiklerini belirten Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, “Muhtarlık olarak mahallemizin geleceği için güzel projelerimiz var fakat belediyelerimizin imkanları kısıtlı olduğundan dolayı talepte bulunamıyoruz. Kendi imkanlarımız doğrultusunda onarım çalışmaları başlattık. Sakarya Büyükşehir tarafından mahallemizde başlatılan çalışmalar ziyaretçilerimiz tarafından parmakla gösteriliyor. Yarım kalan çalışmalarımızın kısa sürede tamamlanması için çalışma başlattık” ifadelerini kullandı.

Sorunlara çözüm bulundu

Kurudere Mahallesi’nin merkezden uzak olmasından dolayı muhtarlık olarak bir traktör ve römork alarak çöp sorununu ortadan kaldırdıklarını belirten Emanet, “Mahalle sakinlerimizin desteği ile alınan traktöre Karasu Belediyesi tarafından 3 personel temin edildi ve mahallemizin çöp sorununa çözüm bulduk. Belediyemizin üç personeli düzenli olarak çöpleri topluyor ve toplanma merkezine döküyor. Buradan da belediyemiz temizlik işleri o çöpleri belirli gün ve saatlerde alıyor. Vatandaşlarımızın çöp varil ve konteynır sıkıntısı vardı. Kendi imkanlarımızla 200 adet varil ve konteynır alarak halkımıza dağıttık” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.