Kargenç’ten iki proje daha

 

Kargenç Kulübü, Yunanistan Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Greencity adlı projenin 3. toplantısını Sakarya’da gerçekleştirdi. Şehirlerin iklim değişikliğine uyum eylemleri ile ilgili çalışmaları içeren faaliyetlerin detaylarının görüşüldüğü toplantıda önümüzdeki dönemin planlaması yapıldı.

 

GREENCİTY’NİN DETAYLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Kargenç Kulübü, ortağı olduğu 2 projenin toplantılarından birini Sakarya’da diğerini de Bükreş’te gerçekleştirdi. Kargenç Kulüp Başkanı Ersel Aydın, “Yunanistan Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Greencity adlı projenin 3. toplantısını Sakarya’da yaptık. Şehirlerin iklim değişikliğine uyum eylemleri ile ilgili çalışmaları içeren faaliyetlerin detaylarının görüşüldüğü toplantıda önümüzdeki dönemin planlaması da yapıldı. Toplantıda aynı zamanda iklim eylem planlarının yer aldığı el kitabının son değerlendirmesini de gerçekleştirdik” diye konuştu.

 

PLAY PROJESİ GERÇEKLEŞİYOR

Sakarya’da gerçekleştirilen toplantının ardından Bükreş’te de bir toplantıya katıldıklarını belirten Kargenç Kulübü Başkanı Aydın, “Erasmus+ Spor destekleri kapsamında ortağı olunan Play adlı projenin son toplantısı ise Romanya’nın Bükreş şehrinde yapıldı. 5 ülkeye ait geleneksel oyunların toplandığı kitabın dağıtımının yapıldığı faaliyet yaygınlaştırma çalışmalarını da içeren bir toplantı gerçekleştirdik. Bükreş’te yerel belediye ziyaretinin yapıldığı toplantı, projenin değerlendirilmesi ile tamamlandı” ifadelerini kullandı.