Kargenç Kulübü Bulgaristan’daydı

 

15-18 Kasım 2022 döneminde Bulgaristan Sofya’da, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’den ortaklar ile proje ilerlemesini değerlendirmek ve gelecekteki proje eylemlerini birlikte planlamak için #SafeSPORTevent ara dönem toplantısı düzenlendi. Kargenç Kulübü de toplantıda da yerini aldı.

 

STRATEJİK YENİDEN DÜŞÜNME

Bulgaristan Sofya’da, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’den ortaklar ile proje ilerlemesini değerlendirmek ve gelecekteki proje eylemlerini birlikte planlamak için #SafeSPORTevent ara dönem toplantısı düzenlendi. Kargenç Kulüp Başkanı Ersel Aydın, “Hareketlilik sırasında ortaklarla birlikte, uluslararası ‘Stratejik yeniden düşünme: Yeni NATO’nun stratejik konsepti ve AB’nin stratejik pusulası’ konferansına da katıldık. Etkinlik boyunca #SafeSPORTevent ekibi, sporda emniyet ve güvenlik alanındaki proje çıktılarının yanı sıra fikir ve iyi uygulamaları sunma fırsatı da bulduk. Ayrıca ortaklarla birlikte gelecekte konuyla ilgili karşılıklı işbirliğinin potansiyel gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

 

ORTAK FİNANSMANLI GİRİŞİM

Aydın, “#SafeSPORTevent projesi, güvenliğin çok önemli olduğunun ve spor sektörünün güvenlik konusunda bir istisnası olmadığının altını çizer. #SafeSPORTevent, spor etkinliklerine katılan sporcuları, yetkilileri ve taraftarları, yarışma koşullarının belirli güvenlik protokolleri tarafından ele alınması gereken onları sağlık ve güvenlik tehlikelerinden korumayı amaçlayan Erasmus+ ortak finansmanlı bir girişimdir. #SafeSPORTevent projesi, spor etkinlikleri ve spor ortamındaki büyük insan gruplarının bir araya gelmesi için özel olarak hazırlanmış emniyet ve güvenlik için özel protokolleri birlikte oluşturma ve kullanma konusunda bir rehber sunar” diye konuştu.

 

KİTAP VE LİSTELER ÜCRETSİZ

Başkan Ersel Aydın, “Sporda güvenlik alanında artan eğitim olanakları sayesinde, #SafeSPORTevent projesi doğrudan proje yararlanıcıları olarak Bosna ve Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye’de ve aynı zamanda proje çıktıları olarak tüm Avrupa’da olumlu bir değişim sağlar. Pratik el kitabı ve kontrol listeleri ücretsizdir. www.safesportevent.net proje web sayfası aracılığıyla spor camiasıyla paylaşılmıştır. #SafeSPORTevent, Avrupa Birliği’nin Erasmus+ Programı tarafından finanse edilmektedir. Bulgarian Sports Development Association BULSPORT koordinesinde Bosna-Hersek’ten BRAVO, Türkiye’den Kargenç Kulüp, Yunanistan’dan ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ve Bulgaristan’dan Sofia Security Forum işbirliği ile yürütülmektedir” dedi.