Spor

Karasuspor’da istifa şoku

Karasuspor’da istifa şoku

Haziran ayı başında yapılan kongre sonrası göreve gelen Karasuspor yönetimi istifasını açıkladı. Sosyal medya üzerinden pazartesi günü yapılan açıklamada Başkan Yunus Şentürk, As Başkan Tuncay Şeker ve yönetiminin görevden ayrıldığı ifade edildi.

İftira atıldı

Karasuspor tarafından kullanılan sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, yeni yönetimin Karasuspor’un zor zamanlarında elini taşın altına koyan isimlerden oluştuğu, ancak bu yaklaşımın kamuoyu tarafından yanlış yorumlandığı ifade edildi. Karasuspor’da başkan ve yönetim adayı çıkmadığı ifade edilerek, BAL öncesi yaşanan maddi ve manevi krizin önlenmesinin amaçlandığı dile getirildi. Haksız eleştirilerin hedefinde yer alındığı ifade edilen paylaşımda, eleştirinin ötesinde iftiralara maruz kalındığı belirtildi. Açıklamada Başkan Yunus Şentürk, As Başkan Tuncay Şeker ve yönetiminin görevden ayrıldığı söylendi.

Açıklama

Karasuspor sosyal medya sayfasından pazartesi günü yapılan paylaşımda “Kamuoyuna açıklama Yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantımızda birçok kişinin aday olup daha sonra vazgeçmeleri ve bir başkan adayı olmayışından dolayı Karasuspor’un yine bir bal ligi öncesi yaşanan maddi ve manevi krizin yeniden yaşanılmaması için ricada bulunduğumuz kısa süre önce başkan olan Yunus Şentürk ve yönetimi olarak son dönemlerde kamuoyunda konuşulan eleştirilen iftira atılacak boyutta olan açıklamalar ve paylaşımlar bizi derinden üzmüştür. Teşekkür etmek istediğimiz kişiler davetimizi kabul etmemişlerdir. ‘Bu bütçelere biz de takım yaparız’ diyenler olup bu zorlu süreçte bu maliyetleri küçümsemişlerdir ve eleştirmişlerdir. Bu işi yapmak isteyen gelecek başkan ve yönetimine maddi ve manevi destek sözümüz de burada dursun. Bize destek sözü veren 42 yönetici arkadaşımızdan da özrümüzü ve affımızı dileriz. Amacımız ve gayemiz Karasupor’la dertlenen insanları bir araya getirmekti ve aslında da başarıyorduk

ve hatta başarmıştık. Ama anladık ki bazı arkadaşların menfaati ve düşünceleri Karasuspor’un menfaatlerinin üstünde kalmıştır.Biz yine yeniden oturduğumuz koltuk olan taraftar koltuğuna geçerek pandemide, İzmir Depremi’nde,10 ilin yaşandığı depremde ve karan bebeğimizde olduğu gibi bir çok projede var olmaya ve Karasuspor’un bir futbol klübü olmadığını taraftar olarak devam ettireceğiz. Geçen sezon Karasuspor’umuzu bir defter ile alıp şampiyon olsa bile üst lige çıkma cezası bulunurken maddi manevi sıkıntı çekerken bu zorlu süreçte cezayı kaldırarak kısa sürede kurduğumuz takım ile şampiyonluk ile taçlandırdık.Bu şampiyonlukta payı olan değerli yöneticilerimiz, büyük taraftarımız, Karasulu oyuncu grubu ve dışardan gelen oyuncu kadromuza en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz. Hepimizin de çok iyi bildiği gibi elde etmiş olduğumuz başarılar birlik ve beraberlik içerisinde yan yana vermiş olduğumuz mücadeleler sonunda kazanılmıştır.  Başkan Yunus Şentürk, Asbaşkan Tuncay Şeker ve yönetim ekibi olarak İstifa etmiş bulunmaktayız bu kararın kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Kulüp evrakları kulüp müdürlüğündedir. Talipli olan başkan Adayları kongre kararı alıp gerekli işlemleri yapabilir. Unutulmamalıdır ki; kişiler gelir geçer aslolan Karasuspor’dur. Kamuoyuna saygılarımızla…” ifadelerine yer verildi.

 

Başkan Yunus Şentürk ve Asbaşkan Tuncay Şeker’in istifası bu şekilde duyruldu.