Karasu

Karasu’nun kaderi bu olmamalı

Karasu’nun kaderi bu olmamalı

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri ile ilgili Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal basın açıklamasında bulundu. Önal, “Karasu’nun mahpus kaderi bugüne kadar yaşananlar olmamalı” dedi.

Yaşamayı hak ediyor

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri ile ilgili basın açıklamasında bulunan Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Karasu’nun mahpus kaderi bugüne kadar yaşananlar olmamalı. Karasu ve Karasu’nun vatandaşı eşi ve benzeri bir daha olmayan bu ilçenin zenginliğini ve farklılığını sonuna kadar yaşamayı hak etmektedir. Bunlar hayal değil, bir gerçek değerler topluluğudur. Yeter ki biz bunu canı gönülden isteyelim” şeklinde konuştu.

Etken faktörler var

Önal, “Karasu da gerek yerel gerekse genel seçimler tüm ilçelerden farklı geçer. Bunda gerek kültürel etkenler gerek hemşeri olgusu gerek ekonomik durumlar gerekse hısım, akrabalık etken faktörler olmuştur. Yalnız bir siyasi görüş kişinin kendisi değil midir? Bir insanın yarısı başka yarısı bambaşka olur mu? Eylemler, yaşam biçimi, dünya görüşü ve söylemler kişide birbirini tamamlayacak mahiyette olması gerekmez mi?” diye konuştu.

Huzur ve refah için

Konuşmasına devam eden Önal, “Bir İsrailli inandığı gibi siyaset yapıyor, inancının gereği olan zalimliği Filistin’de yapıyor, kitlesel olarak İsrailli siyaseti yapıyor. Peki, bir beldede ya da şehirde insan olarak ortak değerlerde ortak kültürde ve de öncelikle ortak yaşam alanı olan şehrin huzuru ve refahı için, sosyal gelişimi için, herkesin faydasına olacak yatırımların olması için, herkesin kabul edebileceği bir siyasi bir yapı altında neden bu şehrin halkı karar vererek gerçek tarihsel değerleri ışığında belediye başkanını seçmesin ki” ifadelerini kullandı.

İyi düşünün

Karasu için iyi düşünülmesi gerektiğini belirten Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Seçer, lakin çıkar odaklı kişiler ortalığı bulandırmasa bu fevkalade olur. Saygı değer Karasu ahalisi hepimizin çocukları, torunları hâsılı kelam birçoğumuzun zürriyeti bu ilçede devam edecek. İyi düşünerek ilçemiz için istişareye, adalet ve hakkaniyet temel hak ve hürriyete saygı ve anlayış gösterecek bir aday ve her mahallenin istişare heyetinden çıkacak meclis üyesi ile bu seçime girilmeli” diyerek konuşmasını tamamladı.