Karasu’nun damak tadı değişecek

 

Öz Trabzon Ekmek Fırını ile Karasu’da pek çok hanenin ekmek alışkanlığını değiştirdiklerini söyleyen Yakup Eminoğlu, şimdi yeni bir sektöre girmeye hazırlanıyor. Ortağı Süleyman Kılıç’la Öz Trabzon Pide ve Unlu Mamulleri ile hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Eminoğlu, 14 Eylül’de görkemli bir açılış yapacak.

 

EKMEKTE ALIŞKANLIK DEĞİŞMİŞTİ

Karasu’nun çok büyük bir kısmının Karadeniz kökenli olduğunu ve kendilerinin de unlu mamul üretiminde el lezzetlerine güvendiklerini söyleyen Yakup Eminoğlu, “Biz en iyi bildiğimiz işi yaptık. Ekmeğin neredeyse tüm çeşitlerini ürettik. Çok kısa bir süre sonra Karasulular bizim el lezzetimizi keşfetti. Bugün pek çok aile en yakınındaki fırından ya da marketten değil bizim fırınlarımızdan ekmeğini almaya geliyorsa bu bizim işimizi ne kadar özenli yaptığımızın göstergesidir” dedi.

 

YENİ BİR SEKTÖR

Karasu’da yapımı yeni tamamlanan Hanedan Yapı Mustafa Kokoz İş Merkezi’nde Öz Trabzon Pide ve Unlu Mamulleri açmaya hazırlandıklarını ifade eden Eminoğlu, “Ekmek çeşitlerinde yakaladığımız başarıyı şimdi yeni bir alanda değerlendirmek istiyoruz. Yeni işyerimizde kaliteden ödün vermeden olabildiğince ekonomik fiyatlarla sunmaya çalışıyoruz. Karasu’nun ve Karadeniz’in damak tadını çok iyi bildiğimizi düşünüyoruz ve kısa sürede farkımızın ortaya çıkacağını da biliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

25 YILLIK DENEYİM

Biz tabiri uygunsa unun içine doğmuşuz” diyen Yakup Eminoğlu, “Benim hayatımın 25 yılı ekmek ve unlu mamul üretmekle geçti. Bu süre içinde neredeyse hiç olumsuz eleştiri almadık. Ustalarımız ve ustalığımız hep aynı şekilde kaldı. Yeni işyerimizde de en iyi şekilde ve en bol çeşitle Karasululara ve dışarıdan gelen misafirlerimize hizmet vereceğiz” dedi. Eminoğlu, unlu mamullerin yanı sıra lahmacun ve pide çeşitleri ile kiremitte mantar gibi spesiyal lezzetleri hazırladıklarını da sözlerine ekledi.

 

HER İHTİYACA UYGUN

Bir çok konsepti aynı mekanda buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Yakup Eminoğlu, “İşyerimizin üst katı ve terası da mevcut olduğu için konuklarımızı ve grup haline gelen misafirlerimizi ağırlama imkanımız da olacak. Küçük çaplı organizasyonlara da imkan sağlayan işyerimizde konuklarımız sabah kahvaltısından akşam yemeğine, özel tasarım pastalarımızdan çeşitli içeceklerimize kadar ihtiyacı olan her ürüne ve hizmete ulaşabilecek. Bunu da mümkün olan en ekonomik fiyata satın almış olacak” diye konuştu.

 

ZENGİN MENÜ

Sabah kahvaltı tabağı, poğaça, börek ve zevke göre çorba çeşitleri ve ile müşterilerini karşıladıklarını söyleyen Eminoğlu, “Daha sonraki öğünler için kendi üretimimiz olan kiremitte mantar, Öz Trabzon Usulü kiremitte kavurma, pide, lahmacun, Trabzon yağlısı özel ürünlerimiz arasında yer alıyor. Ayrıca açık ayranımızın tadını herkese öneririm. Yine kendi üretimimiz olan unlu mamullerimiz de misafirlerimizin beğenisine sunulacak. Yeni işyerimiz 25 yıllık tecrübemizin sonuna kadar hissedileceği ve müşterilerimizin yüzde yüz memnun kalacağı bir işletme olacak. Tüm misafirlerimizi açılışımıza ve bizimle tanışmada davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.