EğitimKarasu

Karasu’da kimse açıkta kalmayacak

 

Karasu Gençlik ve İlçe Spor Müdürü ve Karasu Öğrenci Yurdu Müdür Vekili Kemal Ataç, Karasu’yu tercih eden hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını söyledi. Ataç, “Geçen sene ilçemizi tercih eden öğrencilerimizi mağdur etmedik. Bu yıl da etmeyeceğiz” dedi.

 

796 ÖĞRENCİ KAPASİTESİ

Karasu Gençlik ve İlçe Spor Müdürü ve Karasu Öğrenci Yurdu Müdür Vekili Kemal Ataç, yurt hazırlıklarının devam ettiğini ve Karasu’yu tercih eden hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını söyledi. Ataç, “Kız ve erkek olmak üzere iki bloktan oluşan yurdumuzda 796 öğrenci kapasitemiz var. Bunun bir bloğunu kız, diğer bloğunu ise erkek öğrencilerimiz oluşturuyor. Geçen sene Karasu’yu tercih eden hiçbir öğrencimizi mağdur etmedik. Bu yılda aynı şekilde yurt çıksın, çıkmasın misafir öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KOCAALİ’DEN ÖĞRENCİ

Kocaali’ye gelen üniversite öğrencilerinin yurt bazında Karasu’ya tanımlandığını da söyleyen Ataç, bu yılda Kocaali’den öğrenci alacaklarını belirtti. Ataç, “Geçtiğimiz yıl Kocaali’yi tercih eden yaklaşık 80 öğrencimizi misafir ettik. Ayrıca serviste çıkarttık. Yine talep olursa Kocaali’ye servis çıkararak öğrencilerimize yardımcı olacağız” dedi. “2021-2022 eğitim öğretim yılında yurdumuzda erkeklerde doluluk oranımız yüzde 90, kızlarda ise yüzde 50 civarındaydı” diyen Ataç, bu sene sayının biraz daha artmasını beklediklerini belirtti.

 

OTEL TİPİ ODALAR

Odaların üç ve dört kişilik olduğunu fakat bu yıl ki yoğunluğa göre ranza sistemi ile yatak sayısını altıya çıkarabileceklerini de sözlerine ekleyen Ataç, “Bu şekilde donanımlı yurtlarda kalmak öğrenciler için her zaman cazip hale gelmiştir. Yurdumuzdaki odalarımız otel tipidir. İçerisinde tuvalet, banyo, çalışma masası, dolabı, buzdolabı her şeyi mevcut. Ayrıca her öğrencimize internet tanımlıyoruz” dedi. Ataç, geçtiğimiz yıl öğrenciler için birçok aktivite yaptıklarını ve bu yılda aktivitelere devam edeceklerini söyledi.

 

SPOR FAALİYETLERİ

Yurdumuzda öğrencilerimizin kullanabileceği spor salonumuzda mevcut” diyen Ataç, “İsteyen öğrencimiz spor salonunu rahatlıkla kullanabiliyor. Geçtiğimiz yıl okçuluk ve judo kursu vermiştik bu yılda vereceğiz. Masa tenisinin yanı sıra bu yıl bilardo ve langırt masası da getirip öğrencilerimizin daha eğlenceli zaman geçirmesini sağlayacağız” dedi. Müdür Vekili Ataç, bahçede bulunan mini futbol, basketbol ve voleybol sahalarının da düzenlenerek daha aktif kullanılacağını sözlerine ekledi.

 

SICAK YEMEK

Kız öğrencilerin kaldığı blokta mutfak bölümü bulunduğunu söyleyen Müdür Vekili Kemal Ataç, “Orada pişen yemeklerimiz hem kız yurdundaki hem de erkek yurdundaki yemekhaneye taşınarak öğrencilerin 3 çeşit ana yemek olmak üzere sıcak yemek yemesini sağlıyoruz. Ayrıca sabah kahvaltımızda yurdumuzda veriliyor” dedi. “Şu an yurdumuzun güzelleştirilmesi açısından ufak tefek tadilat çalışmalarımız var” diyen Ataç, “Yaklaşık 15 gün içerisinde tüm çalışmalarımız bitecek. 2022-2023 eğitim yılında yeni misafir öğrencilerimizi karşılamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.