Karasu

Karasu’da ilk defa düzenlendi

Karasu’da ilk defa düzenlendi

Karasu Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk defa düzenlenen ATV Offroad ve motocross yarışları İhsaniye sahilinde yapıldı. Büyük heyecan ve çekişmeye sahne olan yarışmalarda değişik illerden de sporcular katılım sağladı.

Farklı illerden sporcular katıldı

Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında Karasu Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ATV Offroad ve motocross yarışları İhsaniye sahilinde yapıldı. Büyük heyecan ve çekişmeye sahne olan yarışmalara değişik illerden de sporcular katılım sağladı. Kategorilerinde dereceye girenlere kupa ve ödülleri Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç tarafından verildi.

Geleneksel hale gelecek

Gerçekleşen yarışma sonrası açıklamada bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Güzel bir organizasyondu. Ben de parkurda tur attım. Farklı Bir heyecan. Bundan sonra bu tür organizasyonları düzenlemeye ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Ardından konuşma gerçekleştiren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Karasu’muzda ilk defa böyle bir organizasyon yaptık. İlk olması nedeniyle katılım güzeldi. Bu yarışmaları geleneksel hale getireceğiz. Uzun ve geniş kum sahillerimizi sportif amaçlı olarak kullanmak istiyoruz” dedi.

Profesyonel hale gelecek

Konuşmasına devam eden Ataç, “Katılan arkadaşlar parkurumuz çok beğendiler. Bundan sonraki yarışmalarda bu parkurumuzu daha da genişleterek profesyonel hale getireceğiz. Yarışmalara katılanlara teşekkür eder, dereceye girenleri tebrik ederim” diyerek konuşmasını tamamladı. Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ATV Offroad ve motocross yarışlarında 650 CC Altı kategoride Osman Fırat birinci olarak, Ersin Dülger ikinci olarak Hamdi Tok üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Ataç, “Parkurumuzu daha da genişleterek profesyonel hale getireceğiz” dedi.
ATV Offroad ve motocross yarışları Büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu.