Karasu’da bir ilk

 

Fizyo Karasu Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi, Perşembe günü açıldı. Fizyoterapist Ebru Arar, “Karasu’da böyle bir merkeze ihtiyaç duyulduğunu fark ettik. Merkezimiz tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

HAYIRLI OLSUN

Perşembe günü Fizyo Karasu Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi açıldı. Açılışa Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, Milli Yol Partisi Karasu İlçe Başkanı Hanife Ayşem Gül Albar, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, İncilli Mahallesi Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, Eczacı Samet Altuntaş, Mali Müşavir Cafer Şen ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşma yapan Başkan Sarı, “Açılan Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi’miz tüm halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

ÖN MUAYENE ÜCRETSİZ

Katılımcılara teşekkür eden Fizyoterapist Ebru Arar, danışmanlık merkezi hakkında da bilgi verdi. Arar, “İlçemizde fizyoterapi merkezinin eksikliği fark ettik ve bu yola çıktık. Gerek Karasu gerekse Kocaali halkı hastanedeki yoğunluktan dolayı sıra bulmakta zorlanıyor ve bu yüzden Sakarya merkezine gitmek zorunda kalıyorlardı. Artık böyle bir sorun yaşanmayacak. Karasu’da ilk olan merkezimizi faaliyete geçirdik” dedi. Fizyoterapist Arar, şu an için SSK ile anlaşmalarının olmadığını ön muayenelerinin de ücretsiz olduğunu söyledi.

 

YAŞ KRİTERİ YOK

Hastaların pediatri, geriatri diye ayrıldığını fakat kendilerinin genç, yaşlı ve bebek tüm danışanlara hizmet verdiklerini söyleyen Arar, “Danışanlarımıza seans boyunca neler yapmaları gerektiğini gösteriyoruz. Ayrıca graston ve manuel terapi tedavi tekniklerimizde var. Karasu’da çoğunlukla bel ve boyun fıtığı danışanlarımız oluyor. Fıtık sorunu yaşayan birçok danışanımızın ağrılarını dindirerek yardımcı olduk” dedi. Arar, seansların 50 dakika ve 1 saat sürdüğünü de sözlerine ekledi.

 

UYGULANAN TEDAVİLER

Yaptıkları tedavilerden de söz eden Fizyoterapist Ebru Arar, “Kırık cerrahisi sonrası da tedavilerimiz bulunmakta. Ayrıca, serebral palsi, skolyoz (Omurga eğriliği), evde fizik tedavisi, felç rehabilitasyonu, omuz hastalıkları, karpal tünel sendromu, tenisçi dirseği, multipl skleroz (MS), bel ve boyun fıtığı, menisküs, kırık rehabilitasyonu, bel ve boyun düzleşmesi, fibromiyalji, duruş bozukluğu, kas spazmı ve sinir sıkışması tedavilerimiz de danışmanlık merkezimiz de bulunmakta” ifadelerini kullandı.