Karasu

Karasu’da beş mahalleye yapılacak

Karasu’da beş mahalleye yapılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu’nun Kızılcık, Kurudere, Çatalövez, Karapınar ve Yenidoğan olmak üzere toplam beş mahallesine oyun parkı yapılacak.

81 ilçede yapılacak

Karasu’nun mahallelerinden Kızılcık, Kurudere, Çatalövez, Karapınar ve Yenidoğan olmak üzere toplam beş mahalleye Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından oyun parkı yapılacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya’da 81 ilçeye Karasu’da ise toplam beş mahalleye oyun parkı yapılacak” şeklinde konuştu.

Sertifikalar teslim alındı

Açıklamasına devam eden Topaloğlu, “Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulunduk. Taleplerimiz sonucunda Kızılcık, Kurudere, Çatalövez, Karapınar ve Yenidoğan olmak üzere toplam beş mahallemize yapılacak oyun parklarının sertifikalarını teslim aldık. Oyun parkı kurulacak alanlarda düzenlenme işleminin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından parklarımız takılacak” ifadelerini kullandı.

Beş mahalleden talep geldi

Yaklaşık iki ay önce Karasu’nun Ardıçbeli Mahallesi’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklar için oyun parkı yapıldığını belirten Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Yapılacak oyun parkları için beş mahallemizden talep geldi. Yaklaşık iki ay önce de Ardıçbeli Mahallemize oyun parkı yapıldı. Taleplerimiz doğrultusunda çocuklarımız için mahallelerimizde yapılan çalışmadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve çalışma gerçekleştiren ekiplere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Sakarya’da 81 ilçeye Karasu’da ise toplam beş mahalleye oyun parkı yapılacak.
Topaloğlu, “Oyun parkı kurulacak alanlarda düzenlenme işleminin ardından parklarımız takılacak” dedi.
Topaloğlu, “Mahallelerimize yapılacak oyun parklarının sertifikalarını teslim aldık”dedi.