Manşet

Karasu üvey evlat

Karasu’daki bayramlaşma programında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu’nun hak ettiği hizmeti alamadığını ifade etti. Artık masaya vurma vaktinin geldiğini söyleyen Başkan Sarı, ilçenin hem sağlık hem de güvenlik açısından sorun yaşadığını söyledi.

Derdimiz var
Karasu ve Kocaali’nin üvey evlat konumunda olduğunu söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Lütfi Bayraktar’ın vekil olmasından dolayı gurur duyduklarını ancak yerel açıdan, hizmet noktasında dertleri olduğunu söyledi. Karasu ve Kocaali’nin bürokrasiden yeterli destek göremediğini söyleyen Başkan Sarı, sağlık konusundan dert yandı. Başkan İshak Sarı, Lütfi Bayraktar’dan iki ilçenin ortak sorunlarının çözümü için daha etkin rol oynamasını istedi.
Sağlık sorunu
Karasu’daki insanların en küçük bir yaralanmada dahi 60-70 kilometre yol gitmek durumunda kaldığını söyleyen Başkan İshak Sarı, 10 yıllık ambulans gideri ile yeni bir hastane inşa edilebileceğini de sözlerine ekledi. Başkan İshak Sarı bu durumu vatandaş için de “eziyet” olarak nitelendirdi. Büyükşehir’in desteğine de ihtiyaç duyduklarını ifade eden Başkan Sarı, güvenlik açısından da çevik kuvvet taleplerini dile getirdi. Başkan Sarı, bekçilerin çalışma sisteminin de düzene konmasını istedi.