Karasu SUBÜ için biçilmiş kaftan

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin turizm ve sanayi alanı ile Türkiye’nin göz bebeği olan Karasu’ya açılması gerektiğini belirtti. Sarıoğlu, “Karasu SUBÜ için biçilmiş kaftan” dedi.

 

ÖĞRENCİLERE SINIRSIZ İMKAN

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’ya kurulmasının öğrencilere birçok avantaj sağlayacağını belirten İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Karasu sanayi ve turizmi ile Türkiye’nin gözbebeği. Limanı ile dünyaya kapılarını açan tek ilçe özelliğini taşıyor. SUBÜ Karasu’da açıldığı takdirde öğrencilerimizin her imkanı elinin altında olacak. Öğrenciler hiç bir şeyden mahrum kalmayacak. Karasu sanayileşmesi hızla devam eden, coğrafyası geniş bir ilçe, üniversite kurulduğu takdirde öğrencilerin tüm ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak potansiyel ilçemizde mevcut. Eğer Karasu’da üniversite gibi güzel projelere imza atılırsa kısa sürece il olacağını düşünüyorum. Çünkü ilçemizdeki potansiyel birçok ilde mevcut değildir” ifadelerini kullandı.

SUBÜ İÇİN BİRLİK OLALIM

SUBÜ’nün Karasu’da açılması için iktidar partisine ve siyasi parti temsilcilerine büyük görev düştüğünü belirten Sarıoğlu, “SUBÜ için tüm parti temsilcilerini duyarlılığa davet ediyorum. Sadece Karasu’nun yararını düşünerek A parti B parti C parti gözetmeksizin ayrım yaparak değil de bütün siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile hareket edildiği takdirde SUBÜ’yü Karasu’dan kimse alamaz. Maalesef iktidar partisi kendinden başka bütün partileri yok sayıyor. Fakat şu an siyaset günü değil, Karasu için elimizi taşın altına koyma günü. Eğer bu fırsatı kaçırırsak bir daha Karasu’ya böyle bir fırsat gelmez. İyi Parti İlçe Başkanı olarak Karasu için gece gündüz demeden el ele vererek, birlik olarak çalışma yapmaya hazırım” şeklinde konuştu.  Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.