Siyaset

Karasu için çalışacağız

Karasu için çalışacağız

Saadet Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Oğuzhan Coşkun Kuyumcullu ve Küçük Karasu Mahallerini ziyaret etti. Coşkun “Karasu’yu baskıyla, particilikle, kavga haliyle değil, olması gerektiği gibi tarihi, kültürü, turizmi, kardeşliği ve samimiyeti ile yaşatma gayesindeyiz” dedi. Coşkun  “Karasu’yu işin içinden çıkılmaz bataklardan, borçtan borca esir olmaktan kurtarma, değiştirme gayretindeyiz” dedi.

Hizmetten mahrum kaldı

Saadet Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Oğuzhan Coşkun Kuyumcullu ve Küçük Karasu Mahallesi’ne ziyarette bulundu. Vatandaşlarla bir araya gelen Coşkun, “Algıyla yönetilen ve tercih edilen siyasi partilerin yanlışlarını dahi algıyla savunulmaya mecbur bırakılan anlayışa rağmen geliyoruz. Aziz hemşerilerim Karasu’nun su ve ekmeğe olan ihtiyaç gibi adalete, dürüstlüğe ve hizmete ihtiyacı olduğu aşikârdır. Siyasetin merkezi Karasu, siyasi çekişmeler sebebiyle hizmetten mahrum kalmıştır. Karasu bunu hak etmiyor. Çekişmelerden vatandaşımız hizmet alamıyor mağdur ediliyor” şeklinde konuştu.

Umut olmak için çalışacağız

Oğuzhan Coşkun, “Karasu’yu senelerdir maruz kaldığı kaderi iradelerimiz ile değiştirme gayretindeyiz. Bizler, ev sahibi olarak Karasu’ya baskıyla, particilikle, kavga haliyle değil; olması gerektiği gibi tarihi, kültürü, turizmi, kardeşliği ve samimiyeti ile yaşatma gayesindeyiz. Karasu’nun ihtiyaçları iki kutup arasında sıkışmış bir halde yeni bir yolu aramaktadır. Toplumun hemen hemen her kesiminden etnik köken ayrımı yapmadan sülale ayrımı yapmadan karasu ittifakı şiarıyla geliyoruz. Karasulunun ekmeğine göz diken iktidara ve rant odaklarına karşı ekmek kavgası veren halkımıza umut olmak için çalışacağız” dedi.

Hakkını savunacağız

Coşkun, “Algıya esir olmadan ve sorgulama özelliğinin eksildiğini hatta karamsarlık ile beraberinde umutsuzluk duygularının bile kaybetmiş olan insanlarımızın umudu olmak için geliyoruz. Halkın hakkını savunan, vatandaşları yerel yönetim sürecine dahil eden, milletin ekmeğini ve emeğini kollayan bir belediyecilik anlayışı getireceğiz. Karasu’ya hakkını teslim etmek için iki ana politikamız olacak. İlki ekmek hakkı. Karasu’nun sanayisinin geliştirilmesi, ticari ağının oluşturulması, istihdam olanaklarının arttırılması, tarım, hayvancılık ve turizm gibi olanaklarının geliştirilmesi üzerinde duracağız” diye konuştu.

Senin hakkın Karasu

Saadet Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Oğuzhan Coşkun, “İkinci olarak ise sosyal ve kültürel haklar üzerinde durarak yerel yönetim olarak kimliklerimizi ve şahsiyetlerimizi yaşatacağız. Karasu’nun kaybedecek bir 5 yılının daha olmadığını bildiğimizden daha iyi bir yaşam senin hakkın Karasu diyerek yola koyulduk. Halkın sesi hakkın sesidir şiarını benimseyip, Bakara 131’de ifade edildiği gibi Rabbimizden başkasına teslim olmayacağız. “Rabbi ona dedi ki, teslim ol, o da dedi ki, alemlerin rabbine teslim oldum. Bizler, özgürlüğümüzü haktan başkasına teslim etmeyeceğimizin sözünü vererek halkımıza yeni bir yol açma gayretinde olduğumuzu ilan ediyoruz” şeklinde konuştu.

Coşkun, “Daha iyi bir yaşam senin hakkın Karasu diyerek yola koyulduk” dedi.
Coşkun  “Karasu’yu işin içinden çıkılmaz bataklardan, borçtan borca esir olmaktan kurtarma, değiştirme gayretindeyiz” dedi.