KarasuSiyaset

Karasu için büyük kayıp

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, balıkçı barınağının 2022 yılı yatırım programına alınmadığını belirtti. Balıkçıların mağduriyetinin bu yılda devam edeceğini belirten Sarıoğlu, “Karasu’da balıkçı barınağının olmaması büyük bir kayıptır” dedi.

 

MAĞDURİYET DEVAM EDECEK

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu’nun sorunları hakkında açıklama yaptı. Yıllardan beri süregelen bir balıkçı barınağı sıkıntımız var diyen Sarıoğlu, “Karasu’da balıkçıların en büyük sıkıntısı olan balıkçı barınağı, 2022 yatırım programına alınmadı. Karadeniz’e sahil boyu gittiğiniz zaman her ilde, ilçede küçükte olsa balıkçı barınağı var. Belediye bu işin çözüleceğine dair bizlere ümit vermişti. Burada sahil güvenlikte balıkçılara sıkıntı yaratıyor. Bu konuda çok şikayet var. Balıkçılarımız yine mağdur olacak. Karasu’da ciddi bir balıkçılık var ve tüketimi de çok iyi. Balık tüketimi iyi olan bir ilçede balıkçı barınağının olmaması bir kayıp” ifadelerini kullandı.

 

PROJELER HAYATA GEÇMEDİ

Açıklamasına devam eden Sarıoğlu, “Karasu’da yağmur yağdığı zaman her tarafı sel basıyor. Bu konuda çözüm olacak olan ve Küçük Boğaz ve Sakarya’yı birbirine bağlayacak olan kanal projemizde maalesef iptal oldu” dedi. Sarıoğlu, “BMC fabrikası için buraya gelindi, milyonlarca masraf edildi, beton döküldü, araziler birilerine verildi. Yapısı olan vatandaşlar oradan çıkartıldı. Vatandaşlarımızı da mağdur ettiler” şeklinde konuştu. “Belediye seçim broşüründe olan hiçbir projeyi hayata geçirmedi” diyen Sarıoğlu, “Küçük Boğaz köprüsüne kadar olan mevkide bir tek Mevlana Camisi’nin önünde üst geçit var. Onun haricinde başka bir üst geçidimiz yok. Bu yolda ölümlü kazaların gerçekleştiğini gördük” dedi.

 

OTOPARK YAPILMADI

Biz yapılan hiçbir projeye kötü demiyoruz” diye belirten Sarıoğlu, “Sahil projesini Karasu’ya kazandıranlara teşekkür ediyoruz. Görsel ve hizmet olarak çok güzel bir proje oldu. Yanlışı var mı, var. Bize göre dar olmuş ama olsun sonuçta Karasu’ya kazandırdıkları bir güzellik var” ifadelerini kullandı. Sarıoğlu, “Karasu’da bir tane ücretsiz otopark yapılmadı. En büyük sorunlarından biri otopark sorunu. Şu anda parasız araba koyacak yer bulamıyoruz. Yazın burayı düşünemiyorum. Karasu’da kaldırımları genişlettiler ve bazı yollara da tek yön uygulaması yaptılar. Buna uyan araç sayısı ise sıfır. Bir şeyi uyguluyorsanız takipçisi olmanız gerekiyor” sözlerini kullandı.

 

ÇÖZÜM ÜRETİLSİN

Karasu halkına katlı otoparklar sözü verilmişti” diyen Sarıoğlu, “Bununla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı. Biz eleştiri amaçlı konuşmuyoruz. Bize gelen şikayetler doğrultusunda bir şeyler yapılsın, çözümler üretilsin istiyoruz. Başkan ara sokaklara çivi çakacak durumda değiliz demişti ama yağmur yağdığında Karasu’nun tüm ara sokakları perişan halde. Herkes bu konuda şikayet ediyor. Yetkililer biraz sorumluluk üstlensin. Bu şikayetlere kulak tıkamasınlar” dedi. Sokaktaki başıboş hayvanlara da değinen Sarıoğlu, “Yetkililerin hayvanları iyileştirilmiş barınaklarda kısırlaştırıp bakımlarını yapması gerekiyor” dedi.

 

RUHSAT YENİLEME ZORUNLULUĞU

Sarıoğlu, “Yaklaşık 4 yıl önce çalışma ruhsatı alan esnaf, cadde ismi değiştiği için ruhsat yenilemeye zorlanıyor. Esnaf zaten doğalgaz faturasından, elektrikten, yakıttan muzdaripken Belediye cadde isimlerini kazanç amaçlı mı değiştiriyor? Bu kafa karıştırıcı bir durum yetkililerden bu konuda açıklama yapmasını istiyorum” dedi. Sarıoğlu, “Yenimahalle kavşağının oradaki Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yoluna durak yapılması gerekiyor. Yağmurda, karda öğrenciler orada beklerken mağdur oluyorlar. Bu konuda bize gelen çok ciddi şikayetler var. Bu şikayetleri neden kale almıyorlar, neden sessiz kalıyorlar anlamıyorum” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya