Gündem

Karan bebekten sevindiren haber

Karan bebekten sevindiren haber

Haziran ayında SMA tedavisi için Almanya’ya giden Karasulu Reis ailesinin oğlu Karan Reis’ten sevindiren haberler geldi. Karan bebeğin babası Özkan Reis, tedavinin 2.ayında olumlu sonuçlar aldıkları ve kortizon tedavisinin bittiği bilgisini verdi.

2 ay geride kaldı

Henüz 20 günlükken SMA tanısı koyulan ve tedavisi için mart ayında yardım kampanyası başlatılan Karasulu Reis ailesinin oğlu Karan Reis, gereken miktarın toplanmasının ardından Haziran ayında tedavi için Almanya’ya gitmişti. Karan bebeğin 6 aylık tedavisinin şuan 2 ayının geride kaldığını söyleyen baba Özkan Reis, sevindiren haberi verdi. Baba Reis, “İlaç tedavisine Karan 4 aylıkken başlandı. Geride bıraktığımız 2 aylık tedavi sürecinin ardından ise şuan kortizon tedavisi sonlandırıldı. Tedaviden olumlu sonuçlar aldık. Bundan sonraki süreçte kontroller devam edecek” dedi.

Tedavi devam edecek

Almanya’da tedaviyi yapan doktorun ilaç tedavisi sürecinin ardından Karan’ın üç haftalığına evine dönebilmesi için izin verdiğini söyleyen Özkan Reis, “Karan üç haftalık bir süre evine Karasu’ya geri döndü. Bundan sonraki süreç ayda bir kontrol şeklinde ilerleyecek. Doktorumuz fizik tedaviye de gerek bulunmadığını söyledi. Üç hafta sonra tekrar Almanya ‘ya döneceğiz ve tedavinin sonuna kadar orada olacağız. Şu anki durumda da tedavi yaklaşık olarak 6 ay sürecek. Yani tedavinin geri kalan üç buçuk ayını da Almanya’da geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Teşekkürlerini iletti

Tedavi için gereken miktarın erken toplanmasının avantajının yaşadıklarını belirten baba Reis, bu süreçte Karasu basının katkısının oldukça fazla olduğunu söyledi. Reis, “Almanya’ya gittiğimizde oradakiler bile miktarı bu kadar kısa sürede toplamış olmamıza çok şaşırdı. Karasu basınının bize göstermiş olduğu destek ve ortak çalışması sonucunda bir başarı hikayesine şahitlik etmiş olduk. Karasu adını her yerde duyurdu ve başka insanlara da umut oldu. Bu süreçte yanımızda olan basın mensubu arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim” diyerek sözlerini sonlandırdı.