Karasu

Kara’dan karne mesajı

Kara’dan karne mesajı

Haftalık basın açıklamasının büyük kısmını bu hafta okulların tatile girmesine ayıran MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, öğrencilerin tatil sürecinde spor ve sanat ile ilgili aktivitelere yönelmelerini önerdi. Kara, ailelerin tatil döneminde çocuklarının dinlenmeleri kadar sağlıklı aktivitelerde bulunmasına da özen göstermesi gerektiğini söyledi.

Okulla sınırlı değil

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın bu haftaki karne programı ile sona ereceğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Okulların tatile girmesi çocuklarımızın eğitimlerine ara vermesi manasına gelmemeli. Çocuklarımız yazın okul dışındaki sportif ve sanatsal aktivitelere yönelmeli” dedi. Eğitimin okulla sınırlı kalmaması gerektiğini dile getiren Başkan Kara, “Tatil demek bomboş zaman geçirmek demek olmamalı. Çocuklarımız tatil döneminde dinlenirken kişisel gelişimlerine katkı sağlamalı” diye konuştu.

Eğitime mola olmaz

Yaz tatilinde öğrencilerin eğitimden uzak kalmaması gerektiğini ifade eden Başkan Kara, “Çocuklarımızı tatilde tembelliğe ya da sokak aktivitelerine terk etmek yerine kişisel gelişime yönlendirmeliyiz. Bu aşamada velilere büyük iş düşmekte” dedi. Karasu’nun yaz aktiviteleri konusunda oldukça geniş seçeneklere sahip olduğunu da dile getiren Kara, “Çocuklarımızı hiç olmazsa yaz Kur’an kurslarına yollayabiliriz. Yaz futbol ve spor okulları da yine gençlerimize hizmet için bekliyor. Büyükşehir Belediyemizin SGM’si kapılarını açıyor. Tüm bu imkanlardan istifade edilmeli” dedi.

Teşkilat çalışmalarımız sürüyor

Basın açıklamasının devamında siyasi konulara değinen Başkan Kara, Genel Seçimlerin ardından teşkilatlanma faaliyetlerine ağırlık verdiklerini söyledi. Eksik olan mahalle temsilcilikleri ile ilgili adımlar attıklarını var olan mahalle teşkilatlarında da güçlendirme yapacaklarını ifade eden Kara, “Seçimden çıkmış ve efor sarf etmiş teşkilatımızın güçlendirilmesi gerekiyor. Yaklaşan yerel seçim süreci öncesinde teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlamak ve yerel seçimlere tam hazır olmak için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Zamanımız yok

Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyük bir dava olduğunu ve her dönem takip edilen bir yapıda bulunduklarını söyleyen Başkan Kara, “Teşkilatımızla ilgili eleştirilerde bulunulması, iyi niyetten uzak temennilerin sosyal medyada tefrika edilmesi, birilerinin de buradan kendilerine pay çıkarması ilk defa karşılaşılan bir durum değildir. Milliyetçi Hareket Partisi sosyal medyadan istikamet çizilecek, dışarıdan kumanda edilecek, birileri tarafından abilik edilecek bir parti değildir. İyi niyetten uzak olmanın ötesinde art niyetle yapılan paylaşım ve yorumlara verecek yanıtımız da gereksiz söylemlerle ayıracak zamanımız da enerjimiz de yok” dedi.