Karasu

Kara’dan 15 Temmuz mesajı

Kara’dan 15 Temmuz mesajı
15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Türkiye Cumhuriyeti’ne yöneltilen her hain tehdit, her zaman hak ettiği dersi alacaktır, fıtrat değişir sanma, bu kan diye o kandır” dedi.

Duruş gösterildi
15 Temmuz hain darbe kalkışmasının herkes için içinde ibretler barındırdığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “15 Temmuz gecesi içinde ibret alınması gereken dersler barındırıyor. Birincisi Türk halkının düşmanlarının her daim var olduğunu bir kez daha gördük. İkincisi konu Türkiye’nin kaybetmesi olduğunda, sahte dostların nasıl ifşa olduğunu bir kez daha fark ettik. Üçüncüsü, hainlerin en kutsal değerlerimiz de dahil olmak üzere her yolu denediğini idrak ettik. Biz tüm bu dersleri alırken dünyaya da bir ders verdik: Türk’ün bileğini topunuz gelse bükemezsiniz” diye konuştu.
İman da var imkan da
Türk Halkı’nın her şartta devletine sahip çıktığını da ifade eden Başkan Kara, “Ülkemize düşmanlık eden kişilerin hesap etmediği en önemli konu bizim milletimizin imanıdır. Havadan bomba atan uçağa meydan okuyacak kadar, savaşta kullanılan tankın önüne yatacak kadar, elinde makineli tüfek olan haine elinde çakı bıçağı bile olmadan karşı duran insanlar hesap edilemedi. Hücrelerimize kadar sızdığını düşünenler, vatan sevgisinin imandan olduğunu öğrenmiş oldu. Her şeyi hesap edenler bu milletin vatan sevgisini hesap edemedi” dedi.
Unutmamak gerek
15 Temmuz’un unutulmaması gereken bir süreç olduğunu dile getiren Başkan Münir Ali Kara, “Unutmamamız ve görmemiz gerekir ki bu terör örgütü eskisi kadar hatta daha fazla cüretkar tavır sergilemektedir. Sosyal medya üzerinden, dış destekçilerinden ve iç işbirlikçilerinden aldıkları güçle Türkiye Cumhuriyeti’ne klavye delikanlılığı yapmaktadırlar. Seçimden sonra Türkiye’ye bilet aldıklarını söyleme cüretinde bile bulunabildiler. Biz seçimden önce söylediğimiz şeyi şimdi de söylüyoruz. 15 Temmuz’daki gibi bir hainlik yapmaya kalkanlar en az 15 Temmuz’da aldıkları gibi bir yanıt alacaktır. Bu devlete meydan okuyan kim olursa olsun sarı torbalarını yanında getirmelidir” şeklinde konuştu.