Siyaset

Kara: Siyasetiniz batsın

Kara: Siyasetiniz batsın

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ilde yıkıcı etki ile hissedilen deprem felaketinin ardından yaşanan sürece ilişkin bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Şu anda siyaset, seçim, makam, mevki konuşanlar, insanlıklarını ve vicdanlarını sorgulamalıdır” dedi.

Bu o dönem değil

Ülke genelinde yaşanan felaketin etkileri azaltılmadan siyaset yapmanın doğru olmadığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Enkaz altında insanlar varken, canlara umut olma ihtimali gün gibi ortadayken, enkazdan çıkarılanlar soğukta tir tir titreyenler mevcutken siyaset konuşmak abesten öte ayıptır. Yapılması gereken ilk iş enkazdan insanları çıkarmak, çıkanlara yardımcı olmak, enkazı kaldırmaktır” diye konuştu.

O zaman da gelir

“Depremin yıkıcı etkisi ortadan kaldırılmadan mahkemeler kurup insanları yargılamak çirkin bir davranıştır” diyen Başkan Kara, “Eğer bu işte birilerini eleştirmek istiyorsanız, yargılamak istiyorsanız, hatta hatta buradan oy devşirmek falan istiyorsanız bir iki gün bekleyin. Acımızı yaşayalım, sonra eğer mesuliyetimiz varsa bizi yargılarsınız da asarsınız da. Ama bugün o gün değil. Bugün vicdanlı olma ve yardımlaşma günü” ifadelerini kullandı.

Birliğe zarar veriyor

Siyasi konuşmaların birlik ve beraberlik ortamına zarar verdiğini de sözlerine ekleyen Kara, “Biz el ele vermişken, millet-devlet bu denli bütünleşmişken bırakın aramıza nifak tohumları ekmeyi. Elinizden bir şey geliyorsa yapın, yok eğer gelmiyorsa ‘Ya hayır konuş ya sus’ hadisine uygun davranın. Söyleyeceğiniz hayırlı bir şey yoksa lütfen susun ve çalışmalarda yan yana çalışan ayrı siyasi fikirdekileri izleyin” şeklinde konuştu.

Zamanı gelince

Her şeyin zamanı geldiğinde yapılabileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Zamanı geldiğinde zerre kadar kusuru olandan hesap sorulmazsa, enkaz altında kalanların vebali üstümüzdedir. Eğer bizim kabahatimiz ya da ihmalimiz varsa bunun hesabını da verelim. Ama insanları bari bu dönemde ayrıştırıp, birbirine en yakın olduğu bu anda birbirinden uzaklaştırma gayretlerinizi hayretle izliyorum” dedi.

 

Başkan Kara, siyasetin zamanı olmadığını söyledi