KocaaliMagazin

Kalfa dünyayı gezmeyi hazırlanıyor

 

Kocaalili İş İnsanı Turan Kalfa (Kanadalı), hayalini kurduğu teknenin yapımını tamamladı. “Karasu, Kocaali ve Türkiye artık gençlere emanet” diyen Kalfa, “60 yaşındayım ve artık önümüzdeki 5 yılı sadece kendim için yaşamayı düşünüyorum. Yakında denizlere açılıp dünyayı gezmeyi planlıyorum” dedi.

 

TEKNE HAZIR

Kocaalili İş İnsanı Turan Kalfa (Kanadalı), yıllardır hayalini kurduğu teknenin yapımını bir yıl da tamamladı. 60 yaşında olan Kalfa, önümüzdeki 5 yılı kendisi için yaşamayı planladığını belirtti. Turan Kalfa, “Sekiz yaşında simit satmaya başlayarak hayatımı idame ettirmeye çalıştım. Evin en büyük çocuğuyum ve bu yüzden hep başkaları için yaşadım” dedi. Kendi teknesiyle denizlere açılmanın yıllardır hayalini kurduğunu da belirten Kalfa, teknenin yapım aşamasının her anında yanında olduğunu da söyledi.

 

5 YIL

Yolculuğa yalnız çıksam bu kadar dikkat etmezdim” diyen Turan Kalfa, “Ailem ve arkadaşlarım zaman zaman bana eşlik edecekleri için neredeyse batmaz bir tekne inşa ettik” dedi. “Yolculuğumun ne kadar zaman süreceği belli değil” diyen Kalfa, “ Ben 5 yıl öngörüyorum.  Zaman zaman tekneyi bir marinaya bağlayıp Türkiye ve Kanada’ya gideceğim ama kısa süre sonra yeniden denizlerde olacağım. Kuzey Amerika çok zamanımı alacak. Çünkü göllerini ve nehirlerini de gezeceğim” dedi.

 

GENÇLERE EMANET

Dünyayı 360 derece dönüp gelmek tek gayem değil” diyerek sözlerine devam eden Kalfa, “Gittiğim ülkeleri, insanlarını ve inançlarını da tanımak istiyorum. Bazı ülkelerde haftalarca kalabilirim. Yeni yerler keşfedeceğim, yeni insanlar tanıyacağım için de çok heyecanlıyım” dedi. “Karasu, Kocaali ve Türkiye artık gençlere emanet” diyen Turan Kalfa, “Gelecek nesillere güveniyorum. Onlar eminim ki bizim nesilden daha iyi işler yapacaktır” şeklinde konuştu. Kalfa, yolculuk haritasını da şimdiden hazırlamaya başladı.