EğitimKarasu

KAİHL’den üniversite gezisi

 

Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, geçtiğimiz hafta sanat ile dolu bir İstanbul turu gerçekleştirdi. Okul Müdürü Abdullah Çetin, “Öğrenci ve öğretmenlerimiz, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Üsküdar yerleşkesinde alanında uzman kişilerden üniversite hayatına, bölümlerine, puanlarına ve burslarına dair bilgiler aldılar” dedi.

 

İSTANBUL’U GEZDİLER

Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, geçtiğimiz hafta sanat ile dolu bir İstanbul turu gerçekleştirdi. Okul Müdürü Abdullah Çetin, “Öğrencilerimiz, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde alanında uzman kişilere merak ettiklerini sorarak üniversite hayallerini pekiştirmiş oldu. Üniversitenin bölümlerini ve kütüphanesini gezen öğrenciler daha önce Necip Fazıl, Nazım Hikmet gibi şairlerin hayatlarının bir bölümünü geçirdikleri yerleri görme fırsatı da buldu. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Nakkaşhane bölümünde eserleri inceledikten sonra Üsküdar Hanım Sultanlar Müzesi’nde Osmanlı Dönemi kıyafetlerini tanıyarak inceledi. İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi gezisinin ardından İstanbul’un tarihi ve güzel yerlerini görme imkanı da bulan öğrencilerimiz daha sonra Abdülmecid Efendi Köşkü’nde modern sanat eserleriyle tanışıp Osmanlı’nın önemli saraylarından olan Beylerbeyi Sarayı’nı da gezdi” ifadelerini kullandı.

 

KÜLTÜREL ETKİNLİK

Müdür Çetin, “İstanbul’un tarihi ve güzel yerlerini görme imkanı da bulan öğrencilerimiz daha sonra Abdülmecid Efendi Köşkü’nde modern sanat eserleriyle tanışıp Osmanlı’nın önemli saraylarından olan Beylerbeyi Sarayı’nı gezdi” dedi. Çetin, “Öğrencilerimiz tarihi Üsküdar Valide Sultan Gemisi ile rehber eşliğinde unutamayacakları bir Boğaz Turu gerçekleştirdi. Boğaz turu sonrası öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz İstanbul Devlet Tiyatroları’nda Yunus Emre’nin yolculuğunun anlatıldığı ‘Yol’ isimli oyunu hayranlıkla seyretti. Profesyonel oyuncu kadrosunun göstermiş oldukları performans çoğu ilk kez tiyatroyla tanışan öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı. Ayrıca öğrenciler tiyatro sonrasında başrol oyuncusu ile tanışıp fotoğraf çektirme imkanı da buldu. Üniversite ile başlayan gezi tiyatro ile son buldu” şeklinde konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)