Karasu

İşletmeler kapalı olacak

İşletmeler kapalı olacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin olacağı 14 Mayıs Pazar günü, bazı işletmeler Yüksek Seçim Kurulu kararı ile kapalı olacak. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, kapalı olacak işletmeler hakkında açıklamada bulundu.

Oy verme süresince kapalı

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi nedeniyle bazı işletmeler geçici olarak hizmet veremeyecek. Yüksek Seçim Kurulu kararıyla kapalı olacak işletmelere yönelik yazı Sakarya Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği tarafından ilçelere gönderilmesinin ardından Karasu’da kapalı olacak işletmeler hakkında açıklamada bulunan Karasu Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, “Oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak” şeklinde konuştu.

Yasaklı işletmeler

Konuşmasına devam eden Emre, “Oy verme günü olan 14 Mayıs 2023 Pazar günü, sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar her ne suretle olursa olsun, alkollü içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit alkollü içki satılması, verilmesi, içilmesi yasak olacak. Eğlence yeri niteliğini haiz lokantalarda yalnız yemek verilecek. Ayrıca oy verme süresince kahvehane, kıraathane, internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri de kapalı kalacak. Yasaklama ve yukarıda belirtilen kurallara uymak şartıyla oy verme günü olan pazar günü saat 18:00’den sonra düğün, nişan, sünnet gibi cemiyetler yapılabilecek” dedi.