Gündem

İngenç güven tazeledi

İngenç güven tazeledi

Atatürkçü Düşünce Derneği Karasu Şubesi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşti. Toplantıda yapılan seçimde, Yönetim Kurulu üyeliklerine tekrar Seffa İngenç, Mustafa Nevzat Birincioğlu, Mehmet Zeki Avcı, Bülent Arslan ve Cemal İngenç seçildi.

Cumhuriyetimize sarılmak

Atatürkçü Düşünce Derneği Karasu Şubesi 12. Olağan Genel Kurul toplantısı geçtiğimiz Pazar günü Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı. Başkan Seffa İngenç, “Yurdumuzun içinde bulunduğu durumun ekonomik, sosyal ve siyasi açıdan zor. Ancak bunları halletmemizin yolu tekrar fabrika ayarlarına dönmek. Yani Atatürk’ün İlke ve Devrimleri, öğretilerine ve beraberinde bizlere bıraktığı Cumhuriyetimize sıkı sıkıya sarılmak”  şeklinde konuştu.

Var gücümüzle

11. Olağan Genel Kurul toplantısında seçilerek göreve geldiklerini belirten Başkan Seffa İngenç, “Atamızın, kurup, bize emanet ettiği Cumhuriyetimiz ile birlikte kazanılmış değerlerimiz olan Atatürk devrimlerini, emperyalistlerin baskı ve entrikalarıyla örselemelerine, yer üstü ve altı kaynaklarımıza, kıt olan suyumuza, yerli işbirlikçileri ile birlikte yaptıkları saldırıları bertaraf etmek için, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinden uzaklaşarak, ders kitaplarından Atatürk’ü silmeye çalışanlara inat var gücümüzle karşı koymaya devam edeceğiz” dedi.

İlerici anlayış

Amaçlarının Atatürk ve Atatürkçülük konusunda ilerici bir anlayışla bilimsel, toplumsal ve kültürel çalışmalar yapmak olduğunu söyleyen İngenç, “Atatürk’ün önderi olduğu Türk Devrimini ve bu devrimin temelini oluşturan başta altı ok olmak üzere, Atatürk ilkelerini her alanda ilerlemeye açık ve sürekli geliştirici nitelikteki düşünce sistemini,  devrimin bugünkü sonuçlarını ve yarınlara uzantılarını Atatürk’ün düşüncelerini, davranışlarını ve yapıtlarını inceleme, araştırma, adım ve akımlarla yasalar çerçevesinde düşün savaşını vermektir” ifadelerini kullandı.

Düşmanlık bitmeli

Sefa İngenç, “Türkiye’nin etrafı tam bir ateş çemberine dönmüştür. Çoğunluğu Suriye’den olmak üzere Irak, Pakistan, Afganistan, ve Afrika ülkelerinden gelen göçmen ve sığınmacılarla, Ülkemizin adeta işgal altına alındığı yazılıp çizilmektedir. Göçmeler için, milli bütçeden bugüne kadar, sadece Suriyelilere harcanan paranın 50 milyar dolar olduğu hesap ediliyor. Oysa Suriye ile bozulan ilişkiler bize bugüne kadar 250 milyar dolara mal oldu. Komşularımızla maceracı ve düşmanlık üzerine kurulan dış politikalar terk edilerek, tekrar Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihan da Sulh” öğretisine dönülmelidir” şeklinde konuştu.

 

Yönetim kurulu üyeleri tekrar seçildi

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Karasu Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu toplandı