Siyaset

İmar sorununa çözüm bulunmalı

 

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Karasu Tuzla ve Karapınar Mahallesi’ni ziyarette bulundu. Keleş, “Köyler değişen kanun ile birlikte mahalle statüsü kazandı. Bununla birlikte imar sorunları da ortaya çıktı. Bu sorunları ortadan kaldırmak için acil düzenlemeye ihtiyaç var” dedi.

 

KIYMET VERİYORUZ

Karasu Tuzla ve Karapınar Mahallesi’ni hafta içi CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş ve beraberindeki partililer ziyarette bulundu. Başkan Keleş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtarlara ayrı bir önem verdiğini belirterek, “Karasu ilçemizde, Karapınar Mahallesi Muhtarımız Oğuzhan Öztürk’ü ve Tuzla Mahallesi Muhtarımız Mehmet Ertürk’ü, İlçe Başkanımız Aykut Süt, il ve ilçe başkan yardımcılarımız ile beraber ziyaret ettik. Mahallemizin sorunlarını dinledik. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Partimiz, muhtarlarımızın hem çalışmalarını hem de ilettiği sorunların çözümüne çok kıymet veriyor.  Sizlerden aldığımız her fikri, her talebi, her isteği hayata geçirmek için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

İMAR SORUNU

Köylerde yol, imar ve doğal sorunlarının olduğuna işaret eden CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “Köylerde yaşayan vatandaşlarımız adeta kaderlerine terk edildi. Gelir getirmediği için üretimden vazgeçen köylülerimiz köylerini terk etmek zorunda kaldı. Köylülerimizin en önemli sorunlarından biri de imar ve alt yapı sorunu. Köyler değişen kanun nedeniyle, bağlı olduğu ilçeye katılarak mahalle statüsü kazandı. Köylerimizin mahalle olması sonrasında imar sorunlarını ortaya çıktı. Köylülerimizin yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak için acil düzenlemelere ihtiyaç var” açıklamasında bulundu.