EğitimKarasu

İlim ve İrfan’da yılsonu programı

 

Karasu İlçe Müftülüğü İlim ve İrfan 4-6 yaş Kuran Kursu minikleri yılsonu programı Perşembe günü Karasu Sosyal Gelişim Merkez’inde muhteşem bir kalabalıkla gerçekleştirildi. Miniklerin Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaları mest etti.

 

KURAN TİLAVETİ

Perşembe günü Karasu Sosyal Gelişim Merkez’inde Karasu İlçe Müftülüğü İlim ve İrfan 4-6 yaş Kuran Kursu minikleri yılsonu programı düzenlendi. Düzenlenen programa Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Müftüsü Bektaş Günay, Halk Eğitimi Merkez Müdürü Said Özkan, Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert ve veliler katıldı. Yer bulamayan katılımcılar merdivenlere oturarak programı izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Müftüsü Bektaş Günay konuşma yaptı. Günay’ın konuşmasının ardından minik öğrenciler Kuran tilavetini gerçekleştirdi. Miniklerin tilaveti izleyicileri mest etti.

 

DUALAR VE RONDLAR

Kursun en küçük yaş gurubu olan mutlu çocuklar sınıfı “Birsin Allah’ım” ilahisini ve dualarını söyledi. Ardından kursun en miniği olan ve 4 yaşında Kuran-ı dört ayda hatim eden Muhammet Ali Özden’e plaketini Kaymakam Helvacı verdi. Helvacı, minik öğrenciyi tebrik etti. Hediye takdiminden sonra kelebekler sınıfı öğrencilerinden Mahmut ve Cemal dualarını seslendirdi. Duaların ardından kelebekler sınıfı ekmek rondu gösterisini sergiledi. Gösteri izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Gösteriden sonra dahi çocuklar sınıfı dua, ilahi ve şiirlerini söyledi. Ardından sevgi gemisi sınıfı öğrencileri Peygamber rondunu izleyicilerin beğenisine sundu. Kelebekler sınıfı öğrencileri de “Besmele ilahisini” seslendirdi.

 

MUHTEŞEM GÖSTERİLER

İlahilerin ardından dahi çocuklar sınıfı öğrencileri Türk büyükleri rondunu sergiledi. Öğrenciler, İbni Sina, Mevlana Celaleddin Rumi, Nasrettin Hoca, Yunus Emre, Orhan Gazi, Bursalı Ulubatlı Hasan, Fatih Sultan Mehmed Han, Mimar Sinan, Nene Hatun, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek ve Mustafa Kemal Atatürk rollerine bürünerek muhteşem gösterilerini sundu. Rond gösterisinin ardından sevgi gemisi öğrencileri dua, şiir ve ilahilerini seslendirdi. Mutlu çocuklar sınıfı “Küçük Müslüman” şiirini söyledi. Şiirin ardından dahi çocuklar sınıfının kızları sevginin sultanları gösterisiyle programın kapanışını yaptı. (HABER: Bahar Kaya)