Siyaset

İlçe adayları cumartesi belli olacak mı

İlçe adayları cumartesi belli olacak mı
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde son düzlüğe girildi. Ak Parti’de belediye başkanlığı için aday adaylık başvurusunda bulunan isimlerle ilgili nihai kararın cumartesi günü İl Başkanlığı’ndaki toplantının ardından kamuoyu ile paylaşılacağı iddia ediliyor.

Netlik kazanabilir
Ak Parti İl Başkanlığı’nda cumartesi günü yapılacak toplantı ile ilçelerin belediye başkan adaylarının netlik kazanması bekleniyor. Ak Parti’de aday adaylık sürecinin başından bu yana çalışmalarını sürdüren adayların gözü kulağı da bu toplantıda olacak. Adayların netlik kazanması ve İl Teşkilatı’na bildirilmesi halinde toplantının mini bir aday tanıtım toplantısına dönüşme ihtimali de var. Bazı aday adaylarının toplantıya ilişkin ön bilgi sahibi olmak için il yöneticileri ile iletişime geçtikleri de gelen bilgiler arasında.

Anketler sürüyor
Diğer yandan Ak Parti’de ilçe belediye başkanlıkları için anketler yapılmaya da devam ediliyor. Karasu özelinde geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ankette Zeki Yılmaz ve Kamil Özen sorulmamıştı. Bu Salı yapılan ankette ise Kamil Özen’e yer verilirken Zeki Yılmaz isminin oylanmasına müsaade edilmedi. Geçtiğimiz hafta yapılan ankette anketörler soru yöneltirken, Salı günkü ankette ankete katılanlardan tuşlama yapmaları istendi. Anketin kim tarafından yapıldığı ve sonucunun ne olduğu ise gizliliğini koruyor.