KarasuSiyaset

İhmal mi ihlal mi ediyorsunuz

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 15 Temmuz’da düzenlenen programa katılmayan CHP ve İyi Parti İlçe Başkanlarına yüklendi. Kara, “Bu iki siyasi partinin ilçe başkanı gün boyu devam eden etkinliğe işlerinin yoğunluğundan dolayı mı katılmamıştır yoka 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü önemsememişler midir” diye sordu.

 

KOLTUKLAR BOŞ KALDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Karasu’da düzenlenen programa CHP İlçe Başkanı Aykut Süt ve İyi Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun katılmamasını eleştiren MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de geride kalan hafta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlanmıştır. Bu program çerçevesinde ilçemizde şehitlik ziyaretinde bulunulmuş, şehit ve gazi aileleri ziyaret edilmiş, Cuma namazı öncesinde Kur’an okunmuş ve akşam da anma programı düzenlenmiştir. Tüm bu programlar siyasi içerikten ari tutulmuş, halkın demokrasiye sahip çıkması vurgulanmıştır. Bu programlara Karasu’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ilçe başkanları iştirak etmemiş temsilci de göndermemiştir. Protokolde kendilerine ayrılan yer boş kalmış, programda verilmesi amaçlanan birlik mesajına uygun olmayan bir görüntü ortaya çıkmıştır” dedi.

 

TEMSİLCİ NEDEN YOKTU

Bu iki siyasi partinin ilçe başkanı gün boyu devam eden etkinliğe işlerinin yoğunluğundan dolayı mı katılmamıştır yoka 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü önemsememişler midir?” diye soran Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bununla ilgili kamuoyunun içine sinecek bir açıklamaları var mıdır? Kısacası töreni ihmal mi ettiniz ihlal mi ettiniz” ifadelerini kullandı.

 

İÇİMİZİ YAKTI

Diğer yandan Pençe Kilit Operasyonu devam ederken keskin nişancı tarafından vurulan Teğmen Ömer Faruk Civelek’in şehadet haberi içimizi yakmıştır” diyen Başkan Kara, “Şehidimize Yüce Allah’tan rahmet kederli ailesine ve Büyük Türk Milleti’ne sabırlar diliyorum. Şehadet haberinin yayılmasının ardından duyarlı davranan ve eğlence yerlerini erken kapatan en azından müzik çalmayan mekan sahiplerine vefalı davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

KOVİD’E DİKKAT ÇEKTİ

İlçede koronavirüs vakalarında artış görüldüğünü de sözlerine ekleyen Kara, “Son zamanlarda tüm dünyada yeniden artış gösteren koronavirüs vakalarının ülkemize ve ilçemize yansıması fazla olmuştur. Özellikle bayram döneminde çok kalabalık bir nüfusu ağırlamak durumunda kalan Karasu’nun bu vakalarda önde yer alması beklenen bir durumdur. İlçemize il ve ülke dışından gelen pek çok kişinin testinin pozitif çıktığı ve Karasu’nun ilimizin en fazla vaka sayısına sahip olduğu ifade edilmektedir. Her ne kadar şimdilik hayatını kaybeden olmasa da vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olması elzem hale gelmiştir” dedi.