İcra yöntemi yanlış

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediyesi’nin geçmişe yönelik alacak tahsilinde icra yöntemine başvurmaya başladığını söyledi. Kara, “Ekonomik zorluğun üst seviyede olduğu, vatandaşın geçim sıkıntısını en çok hissettiği bir durumda icra işlemlerine ara verilmeli, devlet olarak vatandaşın yanında olunduğu duygusu vatandaşa hissettirilmelidir” dedi.

 

İŞLEMLERE ARA VERİLMELİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Kara, “İlçemizi yakından ilgilendiren şu süreçte dikkatleri Karasu Belediyesi’nin tahsilat yöntemi çekmiştir. Ekonomik sıkıntıların kendini iyice hissettirdiği şu günlerde vatandaşların halinden anlaması gereken kurumlar vatandaşların zor duruma düşmelerine neden olmaktadır. Karasu Belediyesi geçmişe yönelik alacak tahsilinde icra yöntemine başvurmaya başlamış, hafta sonu birçok vatandaşın aracında yakalama bulunduğu ortaya çıkmıştır. Karasu Belediyesi elbette borçları tahsil etmeli ve vatandaşa hizmet noktasında da elini rahatlatmalıdır. Ancak en azından ekonomik zorluğun üst seviyede olduğu, vatandaşın geçim sıkıntısını en çok hissettiği bir durumda icra işlemlerine ara verilmeli, devlet olarak vatandaşın yanında olunduğu duygusu vatandaşa hissettirilmelidir” diye söyledi.

 

ÜRETİCİ MÜJDE BEKLEMEKTE

Fındık sezonunun yaklaştığı şu süreçte üreticilerimiz bir müjde beklemektedir” diyerek açıklamasını devam ettiren Başkan Münir Ali Kara, “Maliyetlerin her geçen gün yükseldiği bir ortamda fındık fiyatının da beklentiye uygun olması gerekmektedir. Üreticilerimin beklentileri hükümet tarafından bilinmekte ve hesaplar yapılırken de üreticinin talep ve beklentileri göz önünde tutulmaktadır. Üreticinin alın teri üzerinden rant elde etmek isteyenlere fırsat verilmemesi için de siyaset mekanizması tarafından gerekli hatırlatmalar yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

TARİH BİLİNCİNDEN YOKSUN

Açıklamasına gündemiyle devam eden Kara, “Tüm dünyanın gözü Rusya-Ukrayna savaşındayken Yunanistan kendi gücünün ötesinde, tarih bilincinden yoksun, Avrupa’nın şımarık çocuğu unvanının hakkını vermeye yönelik olarak bazı adımlar atmaktadır. Uzunca bir süreden bu yana şımarıklığın ötesinde tahrik boyutuna varan bu adımların bugüne kadar bir sıcak çatışmaya dönüşmemesi Türkiye’nin sağduyusu sayesinde olmuştur. Zira Yunanistan ile Türkiye’nin askeri gücü de siyasi etkisi de ekonomisi de yürekliliği de kıyas götürmez durumdadır. Hamasi nutuklarla kendi ülkesini maceraya sürükleyenler, arkalarındaki dayılarına güvenenler Türkiye’nin meşru hakkını kullanması durumunda ağır bedeller ödemek durumunda kalabilir. Bu noktada “nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir” atasözünün Yunanlara hatırlatılması gerekebilir” dedi.

 

KİME FAYDASI VAR

Ülke içindeki ekonomik sıkıntıların varlığı bir gerçektir” diyen Kara, “Hükümet bu konuda titizlikle çalışmakta ancak muhalefet de bu durumdan çıkar elde etmeyi ummaktadır. Muhalefetin amacı iktidar olmaksa ülkenin ekonomik sıkıntı çektiği dönemde ‘Yangın var’ diye bağırmaktan başka bir şey yapması da gerekmektedir. Eğer elinizde mevcut krizi çözecek bilgi var ve bugün iktidar ile paylaşmıyorsanız vatandaşın çektiği çileden medet umuyorsunuz demektir. Yok eğer bildiğiniz bir şey yoksa o zaman neden iktidara talip oluyorsunuz. Kimse ekonomik sıkıntı yok demezken, hükümet çözüm için gecesini gündüzüne katarken yaygara koparmanın kime ne faydası vardır? Milletimiz bu durumun değerlendirmesini yapacak ve sonunda da notunu verecek yetidedir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.