EğitimKocaali

Her ihtimali değerlendiriyoruz

 

İlçede hayata geçirilen okul projelerine ilişkin açıklamada bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir üç yeni bina ve bir kat inşası ile eğitim kapasitesinin güçleneceğini belirtti. Kapasiteyi artırmak ve sistemi güçlendirmek için her gelişmeyi takip ettiklerini belirten Başkan Demir “Her ihtimali değerlendiriyoruz. İlçemizin menfaatine olan her gelişmeyi dikkatle takip ediyoruz” dedi.

 

TAKİP EDİYORUZ

Kurum tarafından düzenlenen ziyaret programı kapsamında Kocaali’ye gelen Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı Belediye başkanı Ahmet Acar’ı ziyaret etti. Başkanlık makamını beraberinde İlçe Milli eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş ile ziyaret eden Savaşçı Başkan Ahmet Acar ve AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir ile bir araya geldi. Yaklaşık bir saat süren ziyarette Kocaali’de eğitim şartlarının iyileştirilmesi adına yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Savaşçı ilçedeki projelere verilen destekten dolayı Başkan Ahmet Acar ve Başkan Ersan Demir’e teşekkür etti. Ziyarete ilişkin açıklama ise Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir’den geldi. İlçedeki okul inşaatlarının Kocaali’deki eğitim kapasitesini artıracağını ve daha nitelikli eğitim imkanı sunacağını belirten Başkan Demir “Her ihtimali değerlendiriyoruz. İlçemizin menfaatine olan her gelişmeyi dikkatle takip ediyoruz” dedi.

 

İHTİMAL DAHİLİNDE

İlçedeki yeni okul inşaatlarının eğitim sistemine büyük katkı sağlayacağını belirten Ak Parti İlçe Başkan Ersan Demir Yalı Mahallesi’nde inşa aşamasına gelen okul inşası ile ilgili konuştu. Projenin Hürriyet İlkokulu olarak başladığını ancak meslek lisesine çevrilmesinin ihtimal dahilinde olduğunu söyledi. Demir “İlçemizde bu dönemde eğitim yapılanması anlamında çok büyük bir değişim yaşanıyor. Öncelikle Yalı Mahallesi’nde inşası başlanan okul binamız, şu an Hürriyet İlkokulu olarak başladı ama Abidin Serhoş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hizmet vermesi ihtimal dahilinde. Böyle bir görüş var. Bu değişiklikle boşalacak olan ASMTAL binasına ise Atatürk Ortaokulu taşınacak ve ortaokulun kapasitesi yükseltilecek. Bu sayede her iki okulumuzu da daha şartlara kavuşturmuş olacağız” dedi.

 

HÜRRİYET MERKEZE

Eski binası yıkıldıktan sonra Osman Salihoğlu İlkokulu’na taşınan hürriyet İlkokulu’nun yeniden merkeze gelebileceğini belirten Başkan Ersan Demir “Şu anda eski binanın yıkılması sebebiyle Osman Salihoğlu’nda eğitime devam eden Hürriyet İlkokulu ise yapılacak çalışmaların ardından Atatürk Ortaokulu binasına alınacak ve eğitime yine ilçe merkezinde devam edecek. Böylelikle hem meslek lisesi ve ortaokulumuzu daha iyi yere alırken Hürriyet’i de yeniden merkeze çekerek, mesafeden dolayı sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin ve velilerimizin sorunu çözmeyi planlıyoruz” dedi.

 

ÜCRETSİZ TAŞIMA

Beşevler okulunun yeniden inşa edileceğini ve yeni bir anaokulu projesi olduğunu belirten Başkan Ersan Demir’e “Ayrıca Yalı Mahallesi’nde bulunan ve niteliğini kaybetmekte olan Beşevler İlkokulu da önümüzdeki günlerde yıkılacak. Oradaki öğrencilerimiz yaklaşık bir veya bir buçuk yıl süre boyunca TOKİ’deki okulumuza ücretsiz olarak taşınacak. Beşevler’e 16 derslikli yeni okul binası inşa edilecek. Aynı zamanda İmam Hatip Ortaokulumuzun 2. Kat inşası başladı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında daha yüksek kapasite ile hizmete girecek. Ve bir müjdemiz de Yeni Mahalle’ye var. Osman Salihoğlu İlkokulumuzun bahçesine 4 derslikli anaokulu inşa ediliyor. Şu an için izlediğimiz yol haritası bu şekilde. Ön görüşümüz bu. Şayet daha iyi bir imkan çıkar ve ilçemize faydası olacak yeni bir gelişme olursa planımızı buna göre güncelleyip o doğrultuda adım atacağız. İlçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.