Helvacı’dan bayram mesajı

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Helvacı, “Bayramlar, kırgınlık ve dargınlıkların unutularak, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkan sağlayan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir” dedi.

 

MANEVİ DUYGULAR

Kurban Bayramı nedeniyle Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı bir mesaj yayınladı. Helvacı, “Toplumsal hayatımızın simgeleşen günlerinden biri olan ve insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımız, kırgınlık ve dargınlıkların unutularak, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkan sağlayan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir. Bayramlar insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan günlerdir. Manevi duyguların zirveye çıktığı bu günlerde fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, yardımsever halkımızın, kimsesiz, yardıma muhtaç çocuklar ile ilgiye muhtaç yaşlılarımızdan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

KURALLARA UYALIM

Kaymakam Helvacı, “Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla ilçemizde ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır. Seyahate çıkacak vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini temenni ediyorum. Daha nice bayramları birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla geçirebilmemiz adına devam eden kovid-19 salgını nedeniyle öncesinde ve de özellikle bayram süresince mutlaka temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde uyalım. Lütfen bayramdan önce aşılarımız tamamlayalım. Bu duygularla aziz vatandaşlarımın ve tüm çalışma arkadaşlarımın aile fertleriyle birlikte Kurban Bayramlarını kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.