Karasu

Hedefimiz kayıpsız bir sezon

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Karasu ziyareti kapsamında sahil şeridinde vatandaşın can güvenliğini sağlayan “Hayat Timi’ni” ziyaret etti. İtfaiye Dairesi Başkanı Vedat Selamet’ten bilgi alan Alemdar’a Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı eşlik etti.
20 kişi kurtarıldı
Karasu’da görev yapan “Hayat Timi’ni” ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar cankurtaranların gayretiyle bayramın hüzne dönüşmediğini ifade ederek, “Gayretle görev yapan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Amacımız bu sezonu kayıpsız tamamlamak” dedi. Alemdar, cankurtaranlara görevlerinde kolaylıklar diledi. Karasu, Kocaali ve Kaynarca 54 kilometrelik sahil şeridinde tatilcilerin can güvenliği için gayretle çalışan cankurtaranlar Başkan Alemdar’a Kurban Bayramı boyunca yürütülen çalışmalarla ilgili rapor verdi. 72 cankurtaran, 45 ayrı kulede pür dikkat nöbet tuttuğu 4 günlük süreç boyunca hiç kayıp vermedi.
Hedef sıfır kayıp
Teleskopla uzaktan ve jet skilerle su üzerinde Karadeniz’i her an izleyen cankurtaranlar bayram boyunca 20 vatandaşı ölümün kıyısından aldı. Başkan Alemdar, bayram bilançosunu ziyaret esnasında açıkladı. Alemdar, “İtfaiye Daire Başkanlığı’mızın kurduğu güçlü cankurtaran kadrosu ve sistem sayesinde sorumluluk alanımızdaki sahillerimiz artık çok daha güvenli. 72 arkadaşımız burada bayram tatili boyunca, tüm Sakarya ve şehir dışından gelen tatilcilerin huzurlu ve güvenli bir tatil yapması için çalıştı. Çok şükür bayram hüzne dönüşmedi. Fedakar çalışmaları sebebiyle her birine teşekkür ediyorum. Güçlü envanterimiz, tecrübeli kadromuz ve kurduğumuz timle tüm tatilcilerimiz Karasu, Kaynarca ve Kocaali’deki kumu altın, denizi masmavi sahillerimize gönül rahatlığıyla gelebiliyor” şeklinde konuştu.

Alemdar, Karasu’da görev yapan “Hayat Timi’ni” ziyaret etti.
Cankurtaranlar bayram boyunca 20 vatandaşı ölümün kıyısından aldı.