Karasu

Hazırlıklar başladı

Hazırlıklar başladı

Avrupa Birliği tarafından eş finans edilen Şnorkel ile Oryantiring için proje ortakları Türkiye, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya, Struga kentinde eğitim kursu aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kargenç Başkanı Ersel Aydın, “4-5 Mart 2024 tarihinde tüm proje ortakları ile su altı oryantiring haritası oluşturma eğitim kursu için Struga’da bir araya geldik” dedi.

Struga’da bir araya geldi

Avrupa Birliği tarafından eş finans edilen Şnorkel ile Oryantiring için proje ortakları Türkiye, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya, Struga kentinde eğitim kursu aldıklarını belirten Kargenç Kulüp başkanı Ersel Aydın, “Avrupa Birliği tarafından eş finans edilen “Şnorkel ile Oryantiring” Türkiye, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya ortaklı bir Erasmus+ Spor Projemizdir. 4-5 Mart 2024 tarihinde tüm proje ortakları ile su altı oryantiring haritası oluşturma eğitim kursu için Struga’da bir araya geldik” şeklinde konuştu.

Projenin amaçları

Projenin amaçlarından bahseden Başkan Aydın, “Amacımız özel gereksinim sahibi olan 10-14 yaş grubu çocukların ve akranlarının sosyal katılımını artırmak, çocuklar arasında hoşgörü, empati ve saygıyı geliştirmek, ayrıca çocukların fiziksel aktivitelerini arttırmak amaçlamaktadır. Projemizde sığ deniz, havuz ve gölde oryantiring ve şnorkel aktivitelerine odaklanılarak özel gereksinimi bedensel engelli çocuklarımızı akranlarıyla buluşturarak kapsayıcı ve fiziksel olarak aktif bir ortam yaratılacaktır. Bu kapsamda yaz boyu gerçekleştireceğimiz yerel faaliyetlerimiz için hazırlıklarımıza başladık” dedi.

Uygulama fırsatı buldu

Başkan Aydın, “Eğitimin kursu boyunca su altında oryantiring haritasının nasıl oluşturulacağı ve uygulanacağı üzerine bilgilendirici oturumun ardından su altında oryantiring haritalandırması yapmanın temel adımlarını öğrenirken, ikinci gün ise oluşturdukları haritayı havuzda su altında çocuklarla birlikte uygulama fırsatı bulduk. Projemiz kapsamında yaz boyu gerçekleştireceğimiz yerel faaliyetlerimiz için hazırlıklarımıza başladık. Yerel faaliyetlerimizde katılımcı olmak için bizlerle iletişime geçmeyi unutmayınız” dedi.