Gündem

Hafta boyu sürecek

Hafta boyu sürecek

Kocaali’de Pazar günü etkili olan şiddetli fırtına ve sağanak yağış maddi hasarlı birçok olayın meydana gelmesine eden oldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Ahmet Acar çalışmaların hafta boyu süreceğini söyledi.

Büyük tahribat

Kocaali’de geçtiğimiz hafta sonu etkili olan şiddetli fırtına ve yağış ilçenin birçok bölgesinde ağaç ve direklerin yıkılmasına neden oldu. Yeni Mahalle Camii minaresi yıkıldı, Merkez Plajı iskelesi büyük tahribat gördü. Mezarlıklar başta olmak üzere birçok kamu alanında maddi hasar oluştu. Alınan ihbarlarla birlikte belediye ekipleri olaylara müdahale ederken Belediye Başkanı Ahmet Acar da afet boyutuna ulaşan olayla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Acar hasar tespiti, temizlik ve onarım çalışmalarının bir süre daha devam edeceğini söyledi.

Geçmiş olsun

Çalışmaların süreceğini belirten Başkan Ahmet Acar “Bölgemizde, gün boyu etkili olan tam fırtına (90-110 km/saat), birçok olumsuzluğu da beraberinde getirdi. Ağaçların kökünden söküldüğü, çatıların uçtuğu, minarelerin yıkıldığı vb. maddi hasarlara karşın, çok şükür yaralanma ve can kaybımız yok. SBB İtfaiyesi ve belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilk andan itibaren olumsuzluklara müdahale ediyor. Bu çalışmamız hafta boyu devam edecek gibi görünüyor. Hepimize geçmiş olsun, Allah beterinden korusun” ifadelerine yer verdi.