Gündem

Hacı adayları uğurlandı

Hacı adayları uğurlandı

Karasu’dan hac farızasını yerine getirmeye hazırlanan ilk kafile dualarla uğurlandı. Salı günü Karasu Merkez Camii’nde kılınan sabah namazının ardından uğurlanan kafile 50 kişiden oluşuyor.

Uğurlama programı

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adayları Karasu’dan törenle uğurlandı. Salı günü sabah namazının ardından Karasu Merkez Camii önünde düzenlenen programda açılış konuşmasını Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert yaptı. Hac görevinin İslam açısından önemine işaret eden Sarımert, hacı adaylarına kutsal topraklarda dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında da hatırlatmalarda bulundu. Hafız Ali Sarımert, daha sonra hacı adaylarından helallik istedi ve kendilerine hayırlı yolculuk diledi.

Duygusal anlar

Hacı adayı yakınlarının da iştirak ettiği programda daha sonra İlçe Vaizi Erol Bekçi bir konuşma gerçekleştirdi. Bekçi, hacı adaylarına iyi yolculuklar diledi ve haclarının kabul olması duasında bulundu. Uğurlama programında son olarak Amil Gündüz söz aldı. Yolculuk duasını yaptıran Gündüz de hacı adaylarına “Hayırlı yolculuklar” temennisinde bulundu. Programın sona ermesinin ardından 50 kişilik ilk hacı kafilesi yola çıktı. Uğurlama esnasında duygusal anlar yaşandı.