KarasuSiyaset

Haber değeri mi mizah değeri mi var

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “İlçemizdeki kıyı aşındırması ile ilgili olarak bölgeye gelip basın açıklaması yapmayı maharet sayanları hayretle izledik” dedi. Kara, “Denize en uzak illerden biri olan Konya milletvekilinin konuyu TBMM gündemine taşımasının haber değeri mi yoksa mizah değeri mi vardır” ifadesini kullandı.

 

PANİKLE MÜDAHALE

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, basın açıklamasında bulundu. “İlçemizdeki kıyı aşındırması ile ilgili olarak bölgeye gelip basın açıklaması yapmayı maharet sayanları hayretle izledik” diyen Kara, “Sonunda deniz kendiliğinden geri çekildi ve tehlike şimdilik ortadan kalkmış oldu. Denizin yeniden gelmemesi, Karasu sahillerinin tehdit altında kalmaması adına yapılacak olan bilimsel çalışmalar için de zaman kazanılmış oldu. Bölgeye panikle müdahale edilmesi gerekmemiştir. Ancak süreç içinde her birimizin yakından izlediği şovlar sergilenmiş, Karasu’nun sahipsizliğinden bile bahsedilmiştir. Hatta ‘Yönetemiyorsanız bırakın’ ifadeleri dahi kullanılmıştır” dedi.

 

ATARLI CÜMLELER

Ancak gelip fotoğraf çektirmekten öteye gitmeyen, atarlı cümle kurmayı siyaset olarak benimseyen, doğal afetlerden, ekonomik sıkıntılardan medet umanlar bir kez daha boşa çıkmıştır” diyen Kara, “Bizim anlamadığımız bir başka konu da Karasu’nun deniz ile ilgili sorununun Konya milletvekili tarafından TBMM gündemine taşınmasıdır. Türkiye’nin denizle teması olmayan illerinden biri olan Konya Milletvekili’nden kıyı erozyonu konusunda medet ummak gerçekten açıklanması zor bir durumdur. Deniz kenarında onca ilimiz varken, bu soruna en uzak illerden birinin vekilinin konuyu TBMM gündemine taşımasının haber değeri mi yoksa mizah değeri mi vardır?” sözlerini kullandı.

 

ŞİMDİLİK RİSK YOK

Açıklamasına devam eden Kara, “Ukrayna tarafından Rus gemilerine karşı döşenen 450 deniz mayınının Karadeniz’e saçılması ve bir mayının İstanbul’da bulunmasının ardından balıkçılarımızda bir tedirginlik söz konusu olmuştur. Devletimiz bu konuda gerekli tedbirleri almış, öncelikle Sahil Güvenlik güçlerimiz üzerinden deniz taramalarına hız vermiştir. Balıkçılarımızın denize açılmasına kısıtlama getirilmiştir. Karasu’daki balıkçılar için ise henüz bir risk söz konusu değildir. Mayınların bırakıldığı limandan patlayıcıların henüz ilçemize ulaşmasını sağlayacak batılı rüzgarlar oluşmamıştır. Bu nedenle Sahil Güvenlik Komutanlığımıza bağlı ekipler titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürürken balıkçılarımızın avlanmalarına engel teşkil edecek bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle Karasu’daki balıkçılarımız şimdilik olumsuz etkilenmeyecektir” dedi.

 

PROPAGANDA YAPILIYOR

Başkan Münir Ali Kara, “Karasu’da 6 Mart 2022 tarihinde Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi yapılmış, seçimi Cihan Emre kazanmıştır. Seçimin sona ermesinin ardından Millet İttifakı’na mensup bazı yöneticilerin Karasu’da değişimin başladığı, Cumhur İttifakı’nın kaybetme sürecine girdiği yönünde propaganda yapıldığını görüyoruz. Tamamlanmasının üstünden bir aya yakın bir süre geçmiş olmasına rağmen Esnaf Odası seçimleri ile hesap yapıp, kendilerine taban oluşturmaya çalışanlar yanlış hesap yapmaktadır. Karasu özelinde Cumhur İttifakı’nın kaybettiği bir seçim olmadığı gibi bundan sonra kaybedeceği bir seçim de olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

KANLARI KONTROL ETTİRİLMELİDİR

Açıklamasının son kısmında ülke gündemine de değinen Başkan Kara, “Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın sağlıklı bir şekilde sona ermesi için Türkiye’nin mücadelesi görülmektedir. Tüm bu mücadeleye gölge düşürmek isteyen başkaca ülkeleri anlamak mümkündür. Ancak Türkiye’nin dış siyasette elde ettiği başarının iç politikada kullanılacağı endişesi taşıyanların tavrını anlamlandırmak mümkün değildir. Hükümette kim olursa olsun, idare kimin elinde bulunursa bulunsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm dünyada etkin olmasından endişelenenler kendi kanlarını kontrol ettirmelidir. Türk’ün, Türkiye’nin gücünün görülmesinden rahatsız olan, dış dünyadaki başarısızlığımız için dua eden ve bu durumdan medet uman, kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önüne koyan insanların bu ülkeye faydası olup olmayacağı da her fırsatta görülmektedir. Türkiye dış politikada olması gereken yerde, olması gerektiği şekilde masada yerini almıştır. Türkiye’siz bir masa kurulması artık mümkün değildir. Tüm dünyanın gördüğü bu gerçeği artık içimizdekilerin de görmesi gerekmektedir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.