KarasuMagazin

Genç’ten önemli ziyaret

 

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir dizi ziyaretlerde bulunan Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç, bu süre içinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve ünlü iş insanı Asil Nadir’le görüştü.

 

CUMHURBAŞKANI KABUL ETTİ

Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç, Erenler Belediyesi eski Başkanı Cavit Öztürk ve iş insanlarının de yer aldığı Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu heyeti geçtiğimiz hafta sonu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 2 günlük ziyaret gerçekleştirdi. Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’la makamında görüşen heyet, Tatar’ı Sakarya’ya davet ettiklerini ve olumlu yanıt aldıklarını belirtti. Ahmet Genç gazetemize yaptığı açıklamada, “Sayın Tatar bizi çok nazik bir şekilde karşıladı. Sabah kahvaltısında da birlikte olduk. Kendisini ayrıca Karasu’ya da davet ettim” ifadesini kullandı.

ASİL NADİR’LE TANIŞTI

1980’li yıllarda İngiltere’nin en zenginleri arasında yer alan ve birçok renkli yaşama damga vuran 80 yaşındaki Kıbrıslı ünlü iş insanı Asil Nadir’le de tanışıp bir süre sohbet ettiğini belirten Genç, “Kendisi çok kibar biri. Bir süre sohbet edip Karasu’yu tanıtma fırsatı buldum. Ayrıca kendisini Karasu’ya davet ettim. Bu davetimi kibarca karşıladı ve uygun bir zamanda gelmeye çalışacağını belirtti” dedi. Kaldıkları otelde Kuzey Kıbrıs Maliye Bakanı Dursun Oğuz tarafından da ziyaret edildiğini ifade eden Genç, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs ekonomisiyle ilgili sohbette bulunduğunu kaydetti.