Karasu

Gençlik Haftası’nda çelenk sunuldu

Gençlik Haftası’nda çelenk sunuldu

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle, gençlerle birlikte Kaymakamlık önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Törende konuşma gerçekleştiren Ataç, “Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir” dedi.

  1. yıl dönümü

15-21 Mayıs Gençlik Haftası dolayısıyla Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, gençlerle birlikte Kaymakamlık önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Törende konuşma gerçekleştiren Müdür Ataç, “İçinde bulunduğumuz hafta Gençlik Haftası’dır. Bu haftaya anlam katan olay, 19 Mayıs 1919’da esarete mahkum edilmek istenen milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesini başlatmasının 105. yıldönümü olmasıdır. Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki Milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır” ifadelerini kullandı.

Sizlere emanet

Ataç, “Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır. Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı saygıyla anıyorum” dedi.

15-21 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle, Kaymakamlık önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
Ataç, “Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir” dedi.