EğitimKarasu

Geleceğimizin teminatı sizlersiniz

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından karne mesajı yayınladı. “Sizler geleceğimizin teminatısınız” diyen Turhan, “Bilgiyi üreten, yarınlara şekil veren, kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Hepiniz çok çalışarak sağlıklı ve güzel bir tatili hak ettiniz” dedi.

 

BARIŞI VE ÖZVERİ

2021-2022 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, karne mesajı yayınladı. Turhan, “Saygıdeğer öğretmenlerim, değerli velilerim ve sevgili öğrencilerim, başarılı, verimli, özverili ve sorumluluk duygusu içerisindeki çalışmalarınızla bir eğitim öğretim yılını daha tamamladık. Cuma günü ilçemizde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarında eğitim gören 11 bin 938 öğrencimiz karnelerini alarak yaz tatiline girdi” ifadelerini kullandı.

 

TATİLİ HAK ETTİNİZ

Turhan, “Öğrencilerimiz geleceğimizin teminatıdır. Bilgiyi üreten, yarınlara şekil veren, kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi dert edinen, her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen gençler bu ülkenin birer yıldızı olacaktır. Hepiniz çok çalışarak sağlıklı ve güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreyi verimli olarak değerlendirmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Sosyal ve kültürel etkinlikler yanı sıra özellikle kitap okumayı asla unutmayın. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

 

GÖNÜL MESELESİ

Mesajına devam eden Turhan, “Değerli öğretmen arkadaşlarım, öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni Türkiye’nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan, gece gündüz demeden özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum” sözlerini kullandı.

 

AİLE İÇİ İLETİŞİM

Turhan velilere de seslenerek, “Değerli velilerimiz, tatil dönemleri aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek için bir fırsattır. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsurda aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye’nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği, işbirliği ve gönül birliğiyle yetiştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı ve daha dinamik yeni eğitim öğretim yılına başlamayı ümit ediyor, tüm eğitim camiasına iyi tatiller diliyorum. Hafta sonu üniversite sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim” diyerek mesajını sonlandırdı.