Karasu

Futbol maçı gibi meclis

 

Karasu Belediyesi Ocak Ayı Meclisi 90 dakika sürdü. Meclis’te 20 aylık Fen İşleri Faaliyetleri aktarıldı. Denetim Komisyonu’na üye seçimi yapıldı. Ayrıca 7 taşınmazın satışı için Başkan ve Encümen’e yetki verildi.

 

PERFORMANS DÜŞÜYOR

Karasu Belediyesi 2021 yılının ilk Meclis Toplantısı Salı günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapıldı. 90 dakika süren Meclis’te 10 madde karara bağlandı. Belediye’ye bir avukat ve bir ekonomist alınması konusunda CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İngenç, “Madem bu kategoride hizmet edecek personel ihtiyacımız var o halde kalıcı kadro açılmalıdır” talebine Belediye Başkanı İshak Sarı, “Kendini garantiye alan memurun verimi yarı yarıya düşüyor. Onun için sözleşmeli personel almanın daha iyi olduğunu tecrübe ediyoruz” dedi.

İŞLETME DEVRALINDI

Dört etaba ayrılan, Sakarya Seyifler Sulama Projesi’nin tamamlanan kısmının Karasu Belediyesi’ne devri de gündeme geldi. Proje ile 2 bin 800 dönüm alanın sulama işi Karasu Belediyesi eli ile gerçekleşmiş olacak. Toplantıda ayrıca 7 taşınmazın satışı için Belediye Başkanı ve Encümen’e yetki verildi. Denetim Komisyonu seçimi de gerçekleşti. Denetim Komisyonu Üyeliklerine, Yakup Ayar (Ak Parti), Esra Bıyıklıoğlu (Ak Parti), Murat Kaçar (Ak Parti) İsmet Günaydın (MHP), Mustafa İngenç (CHP) seçildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir