EğitimKarasu

FSM Sakarya’da yarışacak

FSM Sakarya’da yarışacak

Pazartesi günü Karasu’da düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri sona erdi. İlkokullar arası düzenlenen müsabakalarda büyük başarı elde eden Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Öğrencileri dereceye girerek Sakarya Çocuk Oyunları karşılaşmasında Karasu’yu temsil edecek.

Şenlikler sona erdi

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Öğrencilerinin katılım sağladığı Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri sona erdi. İkinci sınıflar arası düzenlenen “Yağ satarım, bal satarım” ve dördüncü sınıflar arası düzenlenen “Kaleli yakan top” müsabakalarında birinci olarak büyük bir başarı elde eden Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Öğrencileri Sakarya’da düzenlenecek olan Sakarya Çocuk Oyunları karşılaşmasında Karasu’yu temsil edecek.

Gelişim açısından önemli

Geleneksel Çocuk Oyunları müsabakalarının ardından açıklamada bulunan Fatih sultan Mehmet İlkokulu Müdürü Mustafa Tetik, “Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları, çocukların hem sosyal hem de fiziksel gelişimleri açısından çok önemli. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Okulumuzu ve ilçemizi Sakarya’da temsil edecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.